Aktualitātes

 • Rīgas apgabaltiesā darbu uzsākusi tiesnese Adrija Buliņa

  Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas kolektīvam pievienojusies tiesnese Adrija Buliņa, kura ar Tieslietu padomes lēmumu pārcelta no Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas (no 2022. gada 1. augusta Rīgas pilsētas tiesa).

 • Latvijā samazinājies aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā

  Pēdējo četru gadu laikā par 7% ir pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas ne reizi nav kādam aizdevuši lielāku naudas summu, kuru norunātajā laikā nebūtu saņēmuši atpakaļ, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja. 2022. gada jūnija aptaujā 72% no aptaujātajiem ne reizi nebija kādam aizdevuši lielāku naudas summu, ko norunātajā laikā nebūtu saņēmuši atpakaļ. Savukārt 2019. gada aptaujā veiksmīgo aizdevēju skaits bija tikai 65%. 

 • Vairāk nekā pusi pirmās instances tiesas pārsūdzēto nolēmumu apgabaltiesa atstāj negrozītus

  Analizējot šī gada rajona (pilsētas) tiesu pārsūdzētos spriedumus, secināms, ka 55% no visiem pārsūdzētajiem apgabaltiesa atstāj spēkā, savukārt no pārsūdzētajiem lēmumiem spēkā paliek 64%. Ar minimālām izmaiņām šādi stabilitātes rādītāji saglabājas pēdējos četrus gadus. 

 • Rīgas apgabaltiesā darbu uzsākusi tiesnese Signe Grīnberga

  Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas kolektīvam pievienojusies tiesnese Signe Grīnberga, kura ar Tieslietu padomes lēmumu pārcelta no Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas (no 2022. gada 1. augusta Rīgas pilsētas tiesa).

 • Rīgas apgabaltiesā darbu uzsākusi tiesnese Anita Grāvīte

  Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas kolektīvam pievienojusies tiesnese Anita Grāvīte, kura ar Tieslietu padomes lēmumu pārcelta no Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas (no 2022. gada 1. augusta Rīgas pilsētas tiesa).

 • Rīgas pilsētas tiesa

  2022. gada 1. augustā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai tiks pievienotas divas Rīgas tiesas – Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, vienlaikus mainot tiesas nosaukumu uz Rīgas pilsētas tiesa.

  Informācija par būtiskākajām izmaiņām saistībā ar Rīgas pilsētas tiesu reformu

  Video

  Informācija par Rīgas pilsētas tiesu

  skatīt šeit

  Rīgas pilsētas tiesas darba organizēšana pēc 2022.gada 1.augusta

  skatīt šeit

  Par Rīgas pilsētas tiesu reorganizāciju - informācija par nozīmētajām sēdēm

   skatīt šeit

 • Informējam!

  Š.g. 1.augustā, laika posmā no plkst. 09:20 līdz plkst. 14:00, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas un Rīgas rajona tiesu ēkā Ieriķu ielā 5, Rīgā, tiks veikti plānoti "Sadales tīkla" remontdarbi. Norādītajā laika posmā tiesu ēkā tiks atslēgta elektropiegāde, līdz ar to, līdz remontdarbu beigām, nebūs iespējama nekāda saziņa ar tiesām. 

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Latvijas tiesas dalās pieredzē ar augsta līmeņa tieslietu nozares delegāciju no Kosovas

  2022. gada 20. jūlijā un 21. jūlijā augsta līmeņa Kosovas tieslietu nozares delegācija iepazinās ar tiesu procesu digitalizāciju Latvijā, ar tiesu saistīto datu apstrādes pieredzi un lietu izvērtēšanas projektu. Mācību vizīti organizēja Eiropas Padomes Komisijas Tiesu efektivitātei (CEPEJ) un Tiesu administrācija. Vizītes mērķis bija iepazīt Latvijas pieredzi, veicot tiesu reformu, un stiprināt tieslietu nozares kvalitāti un efektivitāti Kosovā.

 • Iznācis jaunākais Tiesu administrācijas raidieraksts par administratīvo tiesvedību

  Administratīvā tiesa skata lietas atbilstoši Administratīvā procesa likumam un pamatā tajā personas apstrīd ar valsts varas pilnvarām apveltītu iestāžu lēmumus.  Tiesa ir progresīva un vērsta uz digitāliem risinājumiem tiesas darba nodrošināšanā, tādējādi kļūstot arvien pieejamākas iedzīvotājiem. 

 • Tiesu administrācijā viesojas Kosovas tieslietu nozares delegācija

  Šī gada 20.jūlijā un 21.jūlijā Latvijā viesojas Kosovas tieslietu nozares delegācija. Vizītes ietvaros plānots apmeklēt vairākas Latvijas tieslietu institūcijas – Tiesu administrāciju, Rīgas apgabaltiesu, Augstāko tiesu un Rīgas rajona tiesu Jūrmalā, kā arī tikties ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem.