Aktualitātes

 • Latvijas Republikas Augstākā Tiesa/Senāts izsludina atklātu konkursu uz Krimināllietu departamenta Senatora amata vietu

  Pieteikuma dokumentus jānosūta Augstākās tiesas priekšsēdētājam līdz 2021.gada 3.oktobrim, ieskaitot, uz adresi: Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1511 vai elektroniski uz e-pasta adresi vakance@at.gov.lv ar norādi – KLD senators(Elektroniski nosūtāmajiem dokumentiem jābūt parakstītiem ar drošu elektronisko parakstu un jāsatur laika zīmogs). Tālrunis uzziņām 67020394. Pilns sludinājums.

 • Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāja amatā iecelts Miķelis Zumbergs

  Svinīgs notikums! Piektdien, 17. septembrī Tieslietu padome nolēma Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāja amatā iecelt Ekonomisko lietu tiesas tiesnesi Miķeli Zumbergu. 

 • Tiesnese Zita Studente: Saeimas deputāts Juris Jurašs, sniedzot informāciju žurnālistei, nepārkāpa likumu “Par valsts noslēpumu”

  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā 2021.gada 15.septembrī kļuva pieejams pilns spriedums krimināllietā, kurā apsūdzēts Saeimas deputāts Juris Jurašs pēc Krimināllikuma 94.panta.

 • Ieva Čudina: Apzināta neierašanās tiesā nepadara lietu neizskatāmu

  Civilprocesa likumā nostiprināts sacīkstes princips, t.i., pušu strīdīgās attiecības tiesa apspriež vienīgi pēc tiem pierādījumiem, kurus puses iesniegušas tiesai. Tas nozīmē, ka puses ievāc visus pierādījumus, bet tiesa tikai pārbauda un novērtē, kas ir iesniegts. Lai gan Civilprocesa likums paredz, ka lietas dalībniekam ir pienākums piedalīties lietas sagatavošanā iztiesāšanai, tomēr lietas dalībnieku ziņā ir tas, vai un kā izmantot sacīkstes principu. Pilns Rīgas rajona tiesas tiesneses Ievas Čudinas raksts portālā Delfi šeit!

 • Informācija par Zemgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas lēmumu vērsties Satversmes tiesā

  2021.gada 8.septembrī, iztiesājot krimināllietu apelācijas kārtībā, Zemgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija apturējusi tiesvedību krimināllietā un nolēmusi vērsties Satversmes tiesā ar pieteikumu par lietas ierosināšanu saistībā ar Kriminālprocesa likuma 25.panta ceturtās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 92.panta pirmajam teikumam.

  Kriminālprocesa likuma 25.panta ceturtā daļa noteic, ka, ja, pieņemot lēmumu personas saukšanai pie kriminālatbildības, konstatēti šā panta trešajā daļā minētie apstākļi un administratīvā pārkāpuma lietā pieņemtais nolēmums nav ticis atcelts, tas zaudē spēku. 

  Latvijas Republikas Satversmes 92.panta pirmais teikums noteic, ka ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā.

 • Vakance: tulks Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā

  Tiesu administrācija izsludina atklātu konkursu uz Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tulka amatu (uz nenoteiktu laiku). Pilns sludinājums.

 • E-lietas nākotne – digitālā lieta un strīdu risināšana tiešsaistē

  Arvien vairāk tiesu sistēmas pakalpojumu var saņemt e-formā: tiek veidoti tehnoloģiski vienkārši, ērti rīki, lai ikviens iedzīvotājs varētu mēģināt atrisināt samērā vienkāršu juridisku problēmu, tiesu klātienē neapmeklējot. Juridiskie padomi vietnē manas.tiesas.lv ir pieejami jau no pavasara, nākotnē pakalpojumu klāsts tiks papildināts, kā arī tiks izveidots jauns rīks – strīdu risināšana tiešsaistē. "Latvijas tiesu sistēmas e-pakalpojumu attīstībai ir paredzēts izmantot arī citu Eiropas valstu – Vācijas, Austrijas – pieredzi," par to LV portāls stāsta Tiesu administrācijas Eiropas Sociālā fonda projektu vadītāja Anna Skrjabina. Pilns raksts šeit!

 • Tiesnesis nedzīvo no sabiedrības atrautu dzīvi

  Sabiedrība ir kļuvusi prasīgāka, un tiesa to ņem vērā. Nevar salīdzināt tiesas nolēmumus pirms 20 gadiem un šobrīd. Ar motīviem, kas labi derēja iepriekš, tagad nolēmums tiktu uzskatīts par nemotivētu, sarunā ar LV portālu uzsver Rīgas rajona tiesas tiesnese IEVA ČUDINA. Pilnu interviju lasiet šeit!

 • Tiesnese skaidro apsūdzētās B.Brokas krimināllietas izskatīšanas termiņu

  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneses Aijas Reitupes tiesvedībā krimināllieta, kurā apsūdzēta B.Broka, G.Rāvis un I.Millers, saņemta 2021.gada 3.jūnijā un plānotais krimināllietas iztiesāšanas laiks noteikts 2022.gada 29.novembris. Tiesnese vērš uzmanību, ka minētā krimināllieta nav atlikta uz nākamā gada novembri, bet gan noteikts cits šīs krimināllietas iztiesāšanas laiks tiesneša maiņas dēļ (tiesnese, kurai iepriekš šī lieta bija iedalīta, pārcelta tiesneses amatā Rīgas apgabaltiesā). Tomēr, mainoties situācijai kādā citā krimināllietā, piemēram, pusēm noslēdzot izlīgumu vai vienojoties par sodu, apsūdzētajam piekrītot krimināllietas iztiesāšanai bez pierādījumu pārbaudes, prokuroram atsakoties no  apsūdzības vai apsūdzētajam aizejot mūžībā, B.Brokas un vēl divu apsūdzēto krimināllietas izskatīšanas datums var tikt mainīts un krimināllietas iztiesāšana var tik uzsākta ātrāk. 

 • Tiesa piespriež AS “Latvijas Krājbanka” krimināllietā apsūdzētajam Vladimiram Antonovam 6 gadu cietumsodu un Ivaram Priedītim 5 gadu cietumsodu

  Šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina par vainīgiem Vladimiru Antonovu un Ivaru Priedīti visās viņiem izvirzītajās apsūdzībās un piesprieda tādus sodus, kādus pieprasīja prokurors.