Aktualitātes

 • Tiesneses skaidrojums vai nosacīts sods ir sods un sevi attaisno?

  Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja vietniece Signe Grīnberga sniedz skaidrojumu TVNET, Kas ir nosacīts sods, ar kādiem nosacījumiem to piemēro un vai tas sasniedz savu mērķi?

 • Tiesneši atbalsta administratīvās imunitātes atcelšanu

  Vairāki Latvijas tiesneši atbalsta Tieslietu ministra ieceri atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

 • Tiesu administrācija - pasaules līderis tiesu darba datu analīzē

  Jau no 2017. gada Tiesu administrācija izmanto platformu, lai savāktu informāciju, virzītu ieskatu un pieņemtu ātrākus lēmumus. Izvēloties MicroStrategy, Tiesu administrācija integrēja atšķirīgus datu avotus vienā vietā un sniedza lietotājiem iespēju viegli un ātri piekļūt informācijai ar pašapkalpošanās analītiku.

 • Informācija par zemesgrāmatu nodaļas (Kuldīgā) pārcelšanu

  No šī gada 23. līdz 25. janvārim Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas klientu apkalpošanas punkts Kuldīgā apmeklētājus nepieņems sakarā ar pārcelšanos no telpām Pilsētas laukums 4, Kuldīgā uz - Kalna ielā 25, Kuldīga.

  Apmeklētāju apkalpošana tiks atjaunota 28.janvārī Kurzemes rajona tiesas Kuldīgā telpās, kalna ielā 25, Kuldīgā.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Gadu no gada pieaug videokonferenču izmantošana Rīgas apgabaltiesā

  Kopš 2014. gada, kad sākta aktīva videokonferenču izmantošana Latvijas tiesās, lai nodrošinātu lieciniekiem un lietas dalībniekiem audiovizuālu saikni ar zāli, kurā notiek tiesas sēde, to skaits Rīgas apgabaltiesā pieaug ar katru gadu. Pavisam Rīgas apgabaltiesā izskatāmajās lietās pērn videokonferences režīmā notika 154 tiesas sēdes, bet papildus 323 videokonferences Rīgas apgabaltiesa nodrošināja civillietās, kas tiek izskatītas citās Latvijas tiesās.

 • Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone piedalīsies diskusijā par tiesiskumu Latvijā

  Šovakar plkst.21.20 Latvijas LTV1 raidījumā "Tieša runa" diskusijā par tiesiskumu Latvijā piedalīsies Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone.

 • Par Zemgales rajona tiesas (Ogrē) darba laiku 17. janvārī

  Tehnisku iemeslu dēļ 2019.gada 17.janvārī būs ierobežota Zemgales rajona tiesas (Ogrē) darbība.

  Tiesas kancelejā  tiks nodrošināta dokumentu pieņemšana un izsniegšana, maksājumi.

  Netiks nodrošināta iepazīšanās ar lietām.

 • Tieslietu ministrs atstādina no amata Zemgales rajona tiesas tiesnesi

  Piektdien, 11.janvārī, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs atstādināja no amata Zemgales rajona tiesas tiesnesi, pret kuru Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja ierosināja disciplinārlietu par administratīvo pārkāpumu.

 • Tieslietu ministrija atkārtoti rosina lemt Tieslietu padomē par tiesnešu administratīvās imunitātes atcelšanu

  Otrdien, 8. janvārī, Tieslietu ministrija atkārtoti iesniegusi vēstuli Tieslietu padomes priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam ar lūgumu iekļaut tuvākās Tieslietu padomes sēdes darba kārtībā jautājumu par tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās un lemt par atbalstu nepieciešamo grozījumu virzībai likumā “Par tiesu varu” un Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā.

 • 100 gadu arī Zemgales apgabaltiesai

  Tikai savējo – tiesnešu un tiesas darbinieku – lokā, piedaloties pirmajam tiesas priekšsēdētājam senatoram Pēterim Dzalbem, decembrī Zemgales apgabaltiesā atzīmēta tās simt gadu jubileja. Tiesas priekšsēdētāja Inguna Preisa uzver, ka ir svarīgi apzināties priekšteču veikumu Latvijas tiesiskuma un reizē arī valstiskuma stiprināšanā, šī apziņa palīdz ikdienas darbā.