Aktualitātes

 • Rīgas apgabaltiesa apmāca savus darbiniekus informācijas drošības jautājumos

  Rūpējoties par tiesas darba kvalitāti, Rīgas apgabaltiesa jauno darba gadu uzsāka ar darbinieku mācībām. Trešdien, 15. janvārī, notikušajās mācībās tika apskatīti trīs ar informācijas drošību saistīti temati.

 • Tiesa apcietina varmāku

  Par tiesas lēmuma pārkāpšanu, šodien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Vivita Freimane pieņēmusi lēmumu apcietināt vīrieti, kuram bijis tiesas aizliegums tuvoties savai mātei. 1978.gadā dzimušais vīrietis atkārtoti pārkāpa tiesas lēmumu un draudēja 71 gadu vecajai sievietei.

  “Dēla solījumi tiesas zālē, turpmāk nedarīt pāri savai mātei un pazust no policijas redzesloka, tiesu nepārliecināja, tādēļ vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, kura laikā viņam jāpārdomā sava rīcība un uzvedība,” skaidro tiesnese V. Freimane.

  Varmācīgais vīrietis jau iepriekš bija sodīts par lēmuma pret vardarbību, nepildīšanu.

 • Mainīts ar lietas izskatīšanu saistīto izdevumu apmērs

  Ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmumu Nr. 173 ar 2020. gada 1. janvāri ir apstiprināti VAS "Latvijas Pasts" universālā pasta pakalpojumu (UPP) tarifi (oficiālā publikācija https://www.vestnesis.lv/op/2019/241.29). Ievērojot pasta pakalpojumu cenu izmaiņas, Tiesu administrācija ir veikusi pārrēķinu izdevumiem par tiesas pavēstu un citu tiesas dokumentu piegādāšanu un izsniegšanu.

 • Par Pārdaugavas tiesas (M. Nometņu ielā 39, Rīgā) darbu 10.janvārī

  Informējam, ka sakarā ar plānotajiem ūdensvada remontdarbiem, Pārdaugavas tiesas (M. Nometņu ielā 39, Rīgā) darba laiks šodien, 10.janvārī ir līdz plkst.13.00.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Tiesu administrācija uzsāk apjomīgu juridisko mācību īstenošanu

  Tiesu administrācija ir noslēgusi līgumu ar Latvijas Universitāti par juridisko tālākizglītības mācību nodrošināšanu. Līgums paredz arī tiesu prakses apkopojumu veikšanu.

 • Gada noslēguma pasākums Kurzemes apgabaltiesā

  2019.gada 20.decembrī Kurzemes apgabaltiesā norisinājās gada noslēguma pasākums, kurā atskatījāmies uz 2019.gadā paveikto, īpaši atzīmējot labos darbus un sasniegumus.

 • Apgabaltiesa atkārtoti izskatījusi strīdu par TV NET publicētu viedokļrakstu

  Rīgas apgabaltiesā pirmdien, 23. decembrī, lietas dalībniekiem kļuvis pieejams spriedums, ar kuru daļēji apmierināta VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) prasība pret SIA “TV NET” (TV NET). 30 dienu laikā no sprieduma sastādīšanas dienas spriedumu ir iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

 • Atvadīšanās no tiesneses Sandras Strences

  Šodien Torņakalna baznīcā notika atvadu svētbrīdis mūžībā aizgājušajai tiesnesei Sandrai Strencei. Enerģiska, zinoša, vienmēr strādāt griboša un varoša – tāda mums, Tiesu administrācijas kolēģu atmiņās, paliks tiesnese un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Sandra Strence. Viņa par sevi esot sacījusi – tāda, kā es, kas vai nu saka acīs, vai klusē, esmu vienīgā… Un, kaut arī kādam tas varēja nepatikt, tomēr pat lielākie oponenti atzina – Sandra ir cilvēks, kura par atklātību un stingru stāju ikvienā jautājumā, iemantojusi lielu cieņu. Šis kolēģu novērtējums ir kā pēdējais spriedums – nepārsūdzams. Lai gaišs ceļš tālumā mūsu Latvijas tiesu patriotei!

 • Tiesu administrācija paraksta memorandu par savstarpēju sadarbību informācijas un pieredzes apmaiņā

  Šodien,  16.decembrī Tiesu administrācijas direktors Andris Munda parakstīja memorandu par savstarpēju sadarbību informācijas un pieredzes apmaiņā starp valsts iestādēm.

 • Svinīgā pasākumā godina tiesu darbiniekus

  Šodien, 13. decembrī, norisinājās Tiesu administrācijas apbalvojumu pasniegšanas pasākums, kas ieviests kā tradīcija, lai izteiktu pateicību tiesnešiem un tiesu darbiniekiem par viņu ieguldīto darbu tieslietu sistēmā.