Administratīvā apgabaltiesa “TV Rain” apraides atļaujas anulēšanas lietā papildus veiks pierādījumu pārbaudi

Administratīvā apgabaltiesa, gatavojot nolēmumu “TV Rain” lietā, konstatēja, ka tajā ir nepieciešams papildus pārbaudīt pierādījumus un uzklausīt procesa dalībnieku paskaidrojumus.

Ņemot vērā minēto, apgabaltiesa nolēma atsākt šīs administratīvās lietas izskatīšanu, kā arī noteikt tiesas sēdi šā gada 24. oktobrī procesa dalībnieku paskaidrojumu uzklausīšanai.

Atgādinām, ka pirmās instances tiesa atstāja negrozītu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu par licences anulēšanu “TV Rain”. Tiesa atzina, ka NEPLP lēmums bijis pamatots, lai novērstu valsts un sabiedrisko interešu apdraudēšanu. Tiesa uzskatīja, ka kanāla izdarītie pārkāpumi bija pietiekami smagi, lai tā pārraides atļauju anulētu.

NEPLP šī kanāla darbībā bija fiksējusi vairākus pārkāpumus, tostarp izplatīto “TV Rain” aicinājumu palīdzēt Krievijas armijas karavīriem. NEPLP “TV Rain” nosauca par “draudu nacionālajai drošībai”, to pamatojot ar incidentu, kas minēts Valsts drošības dienesta vēstulē. Savukārt medijs uzskata, ka nu jau bijušā kanāla darbinieka izteikumi ēterā tika atsaukti, izdzēsti un darbinieks atlaists, tāpēc nekāds apdraudējums nacionālai drošībai nepastāv. Žurnālists ēterā izplatīja informāciju par apstākļiem, kādos dzīvo Krievijas mobilizētās personas, kā arī mudināja karavīriem palīdzēt ar aprīkojumu.