Aizvadīta paneļdiskusija "Efektīva finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšana"

ESF projekta “Justīcija attīstībai” ietvaros 2020.gada 22.oktobrī rīkoja paneļdiskusiju ar mērķi veicināt tiesību aizsardzības iestāžu amatpersonu vienotas  izpratnes  veidošanu finanšu un ekonomisko  noziegumu izmeklēšanā un pierādīšanā. 

Diskusiju ar uzrunu atklāja Valsts policijas koledžas direktore Dina Tarāne un Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. 

Diskusijas pirmajā panelī, kurā sarunās iesaistījās nozares eksperti no Valsts policijas, Finanšu izlūkošanas dienesta, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras,  Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras un Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes tika apspriests Finanšu un ekonomisko noziegumu kriminoloģiskais raksturojums - šodienas situācija Latvijā un pasaulē, ietekme uz tautsaimniecību. 

Otrajā diskusijas panelī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras, Ģenerālprokuratūras, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas un Valsts policijas pārstāvji pauda viedokli attiecībā par aktualitātēm finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanā un pierādīšanā, to tiesisko regulējumu un starpinstitūciju sadarbību. Tāpat tika pārrunāta paralēlā finanšu izmeklēšana, pierādīšana un ar to saistītā problemātika.   

Savukārt diskusijas trešajā panelī  tika pievērsta uzmanība finanšu noziegumu jomai, kas mūsdienu tehnoloģiju ietekmē strauji attīstās. Runātāji no Ģenerālprokuratūras, Augstākās tiesas, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas, Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu izlūkošanas dienesta  tika aicināti izteikt viedokli par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas izmeklēšanas aktualitātēm: pierādīšanu, institūciju kompetenci un sadarbība..