Aktualitāšu arhīvs 2014. marts

 • Par tiesu komunikatoru semināru

  Šodien, 28.martā notika Tiesu administrācijas organizētais gadskārtējais tiesu komunikatoru jeb tiesu darbinieku, kas ir atbildīgi par sadarbību ar masu medijiem, seminārs.

  Semināru atklāja Tieslietu ministrijas preses sekretāre Līva Rancāne, savukārt diskusijas vadīja un kā lektori uzstājās sabiedrisko attiecību nozares profesionāļi   Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem biedre, sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Bunkus un sociālo zinātņu maģistre komunikāciju zinātnē, lektore un eksperte Džeina Laila Ozoliņa.

  Semināra laikā tika sniegti praktiski ieteikumi preses paziņojumu sagatavošanā un interviju sniegšanā televīzijai.

 • Horvātijas delegācija iepazīstas ar Latvijas tieslietu sistēmu

  Šonedēļ Latvijā viesojas Horvātijas Tieslietu ministrijas un tiesu pārstāvji. Vizīte tiek organizēta Twinning projekta „Horvātijas Republikas tiesu varas efektivitātes stiprināšana” ietvaros.

 • EK: Latvijā tiek izskatīts vairāk lietu nekā saņemts

  2014.gada martā Eiropas Komisija (EK) publiskojusi ziņojumu par tiesiskumu Eiropas Savienībā (ES). Ziņojums „Eiropas rezultātu apkopojums tiesiskuma jomā” (The 2014 EU Justice Scoreboard) ir otrais izdevums pēc kārtas, un tajā analizēts ES dalībvalstu panāktais progress dažādos ar tiesu sistēmas efektivitāti saistītos jautājumos.

 • Piektdien notiks kārtējā Tiesnešu ētikas komisijas sēde

  Š.g. 21.martā, Augstākajā tiesā notiks kārtējā Tiesnešu ētikas komisijas (turpmāk - Komisija) sēde.

  Komisija izskatīs vienu iesniegumu, vienu pieteikumu un vienu sūdzību par iespējamiem tiesnešu ētikas pārkāpumiem, kā arī viena advokātu biroja sūdzību par vienu no tiesnešiem.

  Komisijas sēdē tiks turpināts darbs arī pie vadlīniju izstrādes komunikācijai ar masu medijiem, kā arī izvērtēti uz Komisiju attiecināmie jautājumi saistībā ar ziņojumu „Par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) rekomendācijām un to izpildes nodrošināšanu”.

 • Darbu tiesneša amatā uzsāk divi jauni tiesneši

  Šodien valsts prezidentam Andrim Bērziņam divi jaunie tiesneši nodeva tiesneša zvērestu (svinīgo solījumu).

  Darbu tiesneša amatā uzsāks Administratīvā rajona tiesas tiesnese Dace Grabovska un Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesis Erlens Ernstsons.

  Apsveicam uzsākot pildīt tiesneša amata pienākumus!

  http://www.youtube.com/watch?v=Iyk0S8hnZ2c&feature=youtu.be