Aktualitāšu arhīvs 2014. augusts

 • Rīgas apgabaltiesas vadība ar tieslietu ministru apsprieda tiesu sistēmas aktualitātes

  Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone, Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja Inese Laura Zemīte un Civillietu tiesu kolēģijas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Ilze Celmiņa 27.augustā tikās ar tieslietu ministru Gaidi Bērziņu, lai pārrunātu tiesu sistēmas aktualitātes.

 • Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas pārstāvji tiekas ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem reģionos

  Šā gada 27.augustā Tieslietu ministrijas pārstāvji devās uz Vidzemes apgabaltiesu, Valmierā, kur tikās ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, lai izstāstītu aktualitātes saistībā ar tiesu efektivizāciju. Tāpat eksperti apmācīja tiesnešus un tiesu darbiniekus darbā saistībā ar ārvalstu dokumentu izsniegšanu.

 • Latvijas tiesnešu konference - 5.septembrī

  Kongresu namā Kr.Valdemāra ielā 5, Rīgā 2014.gada 5.septembrī norisnāsies Latvijas tiesnešu konference.

  Darba kārtība apskatāma šeit.

 • Piektdien notiks kārtējā Tiesnešu ētikas komisijas sēde

  Š.g. 29.augustā, Augstākajā tiesā notiks kārtējā Tiesnešu ētikas komisijas (turpmāk - Komisija) sēde.

  Komisija izskatīs materiālus par pieciem iespējamiem tiesnešu ētikas pārkāpumiem, kā arī apspriedīs Komisijas ziņojuma saturu par vadlīniju izstrādi komunikācijai ar masu medijiem, ko plānots prezentēt tiesnešu konferencē septembrī.

  Tiks izraudzīts pārstāvis, kurš pārstāvēs Komisiju pieredzes apmaiņas diskusijā ar Lietuvas, Polijas un Gruzijas Tieslietu padomju pārstāvjiem. Komisija ieskicēs izbraukuma sesiju grafiku, lai tiktos ar tiesnešiem Latvijas reģionos.

   

 • Infografika: Mediācijas likums

  Šā gada 18.jūnijā stājās spēkā Mediācijas likums, kas nosaka mediācijas tiesisko regulējumu.

  Savukārt 5.augustā Ministru kabinets apstiprināja Mediatoru sertifikācijas un atestācijas kārtību, kas nosaka to, kā pieteikties mediatora sertifikācijas pārbaudījumam, tā saturu un maksu, kā arī mediatora sertifikāta paraugu.

  Tieslietu ministrija sadarbībā ar Valsts kanceleju ir izstrādājusi INFOGRAFIKU par mediācijas procesu.

  Papildu informācija

  Mediācija ir konfliktu risināšanas process, kurā konfliktējošas puses savstarpēji cenšas panākt strīda risinājumu ar neitrālas trešās personas starpniecību

  Mediācija koncentrējas uz pušu patiesajām interesēm, kas nereti slēpjas aiz pušu ieņemtajām pozīcijām un izvirzītajām prasībām, tādējādi paplašinot konflikta risinājumu iespējas. Mediācijas procesa priekšrocības ir abpusēji izdevīgs risinājums, saglabātas attiecības (tajā skaitā darījumu partneru) un arī ietaupīti līdzekļi un laiks, kas būtu jāvelta konflikta risināšanai tiesā.