Aktualitāšu arhīvs 2014. gads

 • Piektdien notiks kārtējā Tiesnešu ētikas komisijas sēde

  Š.g. 24.oktobrī, Augstākajā tiesā notiks Tiesnešu ētikas komisijas (turpmāk - Komisija) sēde.

  Komisija izskatīs trīs iesniegumus par iespējamiem tiesnešu ētikas pārkāpumiem.  Komisijas priekšsēdētāja vietniece Dz.Balta informēs par seminārā Trīrē gūtajām atziņām par tiesnešu un prokuroru ētikas jautājumiem. D.Mita informēs par Tieslietu padomes darba grupas sēdē spriesto darbā ar komunikācijas vadlīnijām.

 • Par remontdarbiem Kurzemes apgabaltiesā

  Saistībā ar Kurzemes apgabaltiesā veicamajiem remotdarbiem, 2014.gada 17.oktobrī no pulksten 12.00 tiesā nebūs iespējams iesniegt  un saņemt dokumentus, kā arī veikt bezskaidras naudas norēķinus.

 • Aizvadīta Atvērto durvju diena Rīgas apgabaltiesā

  Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas apgabaltiesa piedalījās valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā, kuras laikā interesenti ne tikai iepazina tiesas ikdienas darbu, bet arī piedalījās tiesas sēdē un tikās ar tiesas darbiniekiem.

 • Rīgas apgabaltiesā viesojas Eiropas tiesu tiesnešu delegācija

  6.oktobrī pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros Rīgas apgabaltiesu apmeklēja pieci tiesneši no Vācijas, Rumānijas, Austrijas un Polijas tiesām.

 • Piektdien notiks kārtējā Tiesnešu ētikas komisijas sēde

  Š.g. 10.oktobrī, Valmieras rajona tiesā notiks Tiesnešu ētikas komisijas (turpmāk - Komisija) sēde.

  Komisija ir aicinājusi Vidzemes tiesu apgabala tiesu tiesnešus apmeklēt Komisijas sēdi, lai pavērotu darbu dažādu iesniegumu un pieprasījumu izskatīšanā, kā arī diskutētu par aktuāliem tiesnešu ētikas jautājumiem.

  Ņemot vērā, ka Komisija plāno veikt Tiesnešu ētikas kodeksa aktualizēšanu, Komisijas dalībnieki vēlētos ar tiesnešiem diskutēt par nepieciešamajiem grozījumiem kodeksā. Tāpat komisija vēlētos apspriest jautājumu par tiesnešu komunikāciju ar plašsaziņas līdzekļiem un tiesnešu atstatīšanās jautājumus.

   

 • Tieslietu ministrija atsauc ziņas par Ilonu Beierbahu

  Saskaņā ar Rīgas apgabaltiesas 2012.gada 21.decembra spriedumu, kas stājās spēkā šā gada 24.septembrī, un ar kuru tiesa atzinusi elektroniskajos masu medijos publicētās ziņas par Ilonas Beierbahas godu un cieņu aizskarošām, Tieslietu ministrijai (TM) ir jāatsauc nepatiesas godu un cieņu aizskarošas ziņas, kas publicētas TM mājas lapā.

 • Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa aicina uz Atvērto durvju dienu 10.oktobrī

  Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šā gada 10.oktobrī piedalās valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā, kuras laikā ikvienam interesentam būs iespējams gūt ieskatu tiesas ikdienas darbā.

 • Rīgas apgabaltiesa aicina uz Atvērto durvju dienu 10.oktobrī

  Rīgas apgabaltiesa šā gada 10.oktobrī piedalās valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā, kuras laikā ikvienam interesentam būs iespējams atraktīvā veidā gūt ieskatu Rīgas apgabaltiesas ikdienas darbā.

 • Baltijas forums par tiesu modernizāciju

  Šodien un rīt Baltijas forumā diskutē par modernizācijas tendencēm tieslietu sistēmā. Forumā, kurš notiek Jūrmalas tiesā, piedalās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Tieslietu ministriju un Tiesu administrāciju pārstāvji.

 • Svinīgo solījumu nodod jaunās tiesneses

  Šodien, 18.septembrī valsts prezidentam Andrim Bērziņam divas jaunās tiesneses nodeva tiesneša zvērestu (svinīgo solījumu).

  Darbu tiesneša amatā uzsāks Rīgas rajona tiesas tiesnese Inga Lipska un Tukuma rajona tiesas tiesnese Ligita Sprigule. Tiesneša amatā abas tiesneses tika ieceltas 11.09.2014.

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=bHnhrfbGuis&feature=youtu.be

  Apsveicam uzsākot pildīt tiesneša darba pienākumus!

  Video un foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja