Aktualitāšu arhīvs 2017. novembris

 • Rīgas apgabaltiesā dalās pieredzē ar Gruzijas Tiesnešu mācību skolu

  29. novembrī Rīgas apgabaltiesu apmeklēja delegācija no Gruzijas Tiesnešu mācību skolas, lai ar Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem pārrunātu profesionālās izaugsmes jautājumus un izaicinājumus komerclietu iztiesāšanā.

 • Tiesu administrācijā viesojas delegācija no Gruzijas tiesnešu mācību skolas

  Šodien, 29. novembrī Tiesu administrācijā viesojās delegācija no Gruzijas tiesnešu mācību skolas, kas ieradušies Latvijā Tiesu administrācijas īstenotajā “Tiesās nodarbināto apmācības Twinning” projekta ietvaros. 

 • Rīgas apgabaltiesas tiesnešus un darbiniekus iepazīstina ar aktuālākajām problēmām autortiesību jomā

  Piektdien, 24. novembrī Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem un tiesas darbiniekiem lekciju “Aktuālākās problēmas autortiesību jomā” nolasīja Augstākās tiesas Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Rihards Gulbis.

 • Latvijas Tiesnešu biedrības viedoklis par rakstu “Tiesneši pret likumu” žurnāla “Ir”

  Rakstā ir paustas aizdomas, bet dažos gadījumos pat izsakot apgalvojumu, ka tiesneši, kuri skatījuši maksātnespējas lietas ir pieļāvuši likuma pārkāpumus, turklāt to darījuši sistemātiski. Rakstā ir apšaubīta lietu sadales kārtība, tiesnešu kompetence un godprātība.

 • Tiesu administrācija saņem labās prakses sertifikātu

  No š.g. 20. – 21. novembrim Māstrihtā, Nīderlandē norisinājās Eiropas Publiskās administrācijas institūta rīkots balvu pasniegšanas ceremonijas pasākums, kurā apbalvoti labās prakses nominanti par izcilību un novatoriskiem risinājumiem valsts sektorā.

 • Par Rīgas apgabaltiesas darba laiku 17.novembrī

  Informējam, ka sakarā ar pirmssvētku dienu un Rīgas apgabaltiesas darbinieku gada pārskata sanāksmes norisi, š.g. 17.novembrī Rīgas apgabaltiesa Brīvības bulvārī 34 un Abrenes ielā 3 apmeklētājus pieņems līdz plkst.13.00

 • Par Ogres rajona tiesas darba laiku š.g. 14. novembrī

  Informējam, ka šodien, 14. novembrī Ogres rajona tiesā, sakarā ar plānotajiem remontdarbiem no plkst. 11. 30 – 13. 00 tiks atslēgta elektropadeve.

  Saziņa ar tiesu šajā laikā būs apgrūtināta, jo nebūs pieejami telefonsakari un internets

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 • Dobeles rajona tiesā 15.novembrī netiks pieņemti apmeklētāji

  Dobeles rajona tiesa informē, ka sakarā AS “Sadales tīkls” plānotajiem remontdarbiem elektroapgādes tīklā š.g. 15.novembrī Dobeles rajona tiesā (Dobelē, Muldavas ielā 16) netiks pieņemti apmeklētāji.

  Atvainojamies par sagādātajām nēērtībām.

 • Kurzemes apgabaltiesas delegācija atgriezusies no pieredzes apmaiņas vizītes Spānijā

  Kurzemes apgabaltiesas tiesneši Rita Vīva, Zaiga Zaiceva, Judīte Mauliņa, Ingrīda Junghāne, Vineta Vaiteika, Didzis Aktumanis un tiesneša palīgs, tiesas komunikators Baiba Andersone nupat atgriezušies no pieredzes apmaiņas vizītes Spānijas galvaspilsētā Madridē, kas organizēta projekta “Justīcija attīstībai” ietvaros ar mērķi veicināt tiesvedības efektivitāti un kvalitāti. Tās laikā tiesu sistēmas pārstāvji apmeklēja Spānijas Galveno tieslietu padomi, iepazinās ar tās struktūru un kompetenci, gūstot plašākas zināšanas par alternatīvā domstarpību risināšanas veida - mediācijas - izmantošanas iespējām un kārtību, kā arī komunikācijas ar sabiedrību un plašsaziņas līdzekļiem veidošanas stratēģiju. Delegācijas pārstāvjiem bija iespēja vērot tiesas procesu pirmās instances tiesā, iepazīties ar apelācijas instances tiesas kompetenci un lietu izskatīšanas kārtību, kā arī apmeklēt Augstāko tiesu, gūstot priekšstatu par kasācijas instances tiesas struktūru, kompetenci un darbības principiem. 

 • Latvijas Tiesnešu biedrības viedoklis par iespēju tiesnesim ieņemt tiesas priekšsēdētāja amatu

  Iepazinusies ar Valsts prezidenta argumentiem, nododot likumu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (likumprojekta Nr.898/Lp12) Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, Latvijas Tiesnešu biedrība sniedz šādu viedokli.