Aktualitāšu arhīvs 2017. septembris

 • Tiesu administrācija un Latvijas Tiesnešu mācību centrs investē Gruzijas tiesu sistēmas attīstībā

  2017. gada 19. septembrī Tiesu administrācija atklāj Twinning projektu Gruzijā, Tbilisī. Projekts paredz atbalstīt tiesiskumu un tiesu neatkarību Gruzijā, stiprinot profesionālismu tiesnešiem un tiesu darbiniekiem. 

 • Tieslietu sarakste mākonī

  Ar VAS Tiesu namu aģentūra Informācijas tehnoloģiju daļas vadītāju Sandi Vuli sarunājas Romāns Meļņiks 

 • Azerbaidžānas delegācija iepazīstas ar Rīgas apgabaltiesas darbu

  Ceturtdien, 14. septembrī, Rīgas apgabaltiesā viesojās Azerbaidžānas tieslietu ministrs Fikrats Mammadovs (Fikrat Mammadov) un ministrijas amatpersonas. Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone pastāstīja viesiem par apelācijas instances tiesas vietu un lomu Latvijas tiesu sistēmā, sadarbību ar citām Latvijas apgabaltiesām un pirmās instances tiesām, tiesas darba organizāciju, kā arī par e lietu izskatīšanu, videokonferenču un citu tehnoloģiju izmantošanu tiesas darbā. 

 • Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam 2017

  Tiesībsargs aicina ikvienu paust savu atbalstu Latvijas nevalstiskajām organizācijām (NVO), kas palīdzējušas cilvēkiem ar invaliditāti un veicinājušas viņu izglītošanos, nodarbinātību vai vienkārši iestājušas par viņu vajadzībām un interesēm.

 • Rīgā norisinās konference “ECLI ieviešana Latvijā – rezultāti un ieguvumi”

  Šodien, 15.septembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja konferenču zālē norisinās konference  “ECLI ieviešana Latvijā – rezultāti un ieguvumi”, kuru Eiropas Komisijas nacionālo vai starptautisko e-tiesiskuma projektu programmas „TIESISKUMS (2014-2020)” ietvaros organizē Tiesu administrācija un kas ir veltīta Eiropas judikatūras identifikatora integrācijai Latvijas Tiesu informatīvajā sistēmā. 

 • Latvijas un Azerbaidžānas ministri vienojas par galvenajiem sadarbības virzieniem tieslietu jomā

  Trešdien, 13.septembrī, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs tikās ar Azerbaidžānas tieslietu ministru Fikratu Mammadovu (Fikrat Mammadov), kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai stiprinātu abu valstu sadarbību tieslietu jomā.

 • Liepājas tiesas spriedums krimināllietā par tīšu smaga miesas bojājuma nodarīšanu

  "Liepājas tiesā 2017.gada 8.septembrī tika pasludināts saīsinātais spriedums krimināllietā, kur viena persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 125.panta otrās daļas 8.punkta "par tīšu smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai, kas izdarīts pret personu bezpalīdzības stāvoklī" un 174.panta otrās daļas "par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ar ko tam nodarītas fiziskas un psihiskas ciešanas, un tās nodarījusi persona, no kuras cietušais ir materiāli un citādi atkarīgs", otra persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 174.panta otrās daļas.

 • Latvijas un Azerbaidžānas ministri parakstīs Saprašanās memorandu par sadarbību tieslietās

  Trešdien, 13.septembrī, Latvijā darba vizītē ieradīsies Azerbaidžānas Tieslietu ministrijas delegācija ministra Fikrata Mammadova (Fikrat Mammadov) vadībā, lai stiprinātu Latvijas un Azerbaidžānas divpusējo sadarbību tieslietu jomā.

 • Tieslietu padomes lēmumi

  Tieslietu padome nolēmusi 29. septembrī sasaukt Tiesnešu neklātienes konferenci, lai elektroniskās vēlēšanās ievēlētu divus pašpārvaldes institūciju locekļus -Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas pārstāvi no Administratīvās apgabaltiesas tiesnešu vidus un Tiesnešu disciplinārkolēģijas pārstāvi no Augstākās tiesas tiesnešu vidus. 

 • Tiesu administrācijā viesojas Lietuvas tieslietu ministre

  Šodien, 8. septembrī Tiesu administrācijā viesojās Lietuvas tieslietu ministre Milda Vaiņute (Milda Vainiute), lai iepazītos ar īstenotajiem un plānotajiem modernizācijas pasākumiem tiesas darba nodrošināšanai.Šodien, 8. septembrī Tiesu administrācijā viesojās Lietuvas tieslietu ministre Milda Vaiņute (Milda Vainiute), lai iepazītos ar īstenotajiem un plānotajiem modernizācijas pasākumiem tiesas darba nodrošināšanai.