Aktualitāšu arhīvs 2019. gads

 • Saeima pēc pašas vēlēšanās no amata atbrīvo tiesnesi Inesi Bitenieci

  Saeima šodien pēc pašas vēlēšanās no amata atbrīvoja Rīgas rajona tiesas tiesnesi Inesi Bitenieci. Tiesnese no amata tiks atbrīvota no 26.oktobra.

 • Advokātam G. Ivankinam noteikts termiņš, lai iepazītos ar lietas materiāliem

  Pēc š.g. 25. jūnijā tiesā saņemtā Aivara Lemberga aizstāvja Raimonda Krastiņa paziņojuma par neiespējamību turpināt realizēt Aivara Lemberga aizstāvību un Aivara Lemberga paziņojuma, ka viņa aizstāvību arī neveiks pārējie viņa aizstāvji – Irina Kauke un Aldis Alliks –, kā arī tiesai dodot laiku noslēgt vienošanos ar citu aizstāvi pēc Aivara Lemberga izvēles, apsūdzētais Aivars Lembergs līdz š.g. 3. septembrim vienošanos ar aizstāvi nebija noslēdzis.

 • Pārrunā Eiropas Padomes pamatprincipus tehnoloģiju izmantošanai tieslietu jomā

  Š.g.14.-15.oktobrī Strasbūrā, Francijas Prezidentūras vadībā Eiropas Padomē norisinājās Eiropas Padomes tieslietu ministru konference, kas šogad veltīta digitālajiem izaicinājumiem tieslietu jomā. Diskusijas rezultātā apstiprināts paziņojums, definējot pamata principus tehnoloģiju izmantošanai tieslietu jomā ievērojot cilvēka pamata tiesības.

 • Tiesu administrācija strādā pie projekta, kas prognozēs lietu izskatīšanas ilgumu

  Lai optimizētu Tiesu administratīvo procesu, Tiesu administrācijas strādā pie projekta, kas ļaus prognozēt gaidāmās tiesvedības ilgumu. Kā ziņots, Tiesu administrācijai ir jau iepriekš strādājusi pie inovācijām datu analīzes jomā, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centru.

 • Grozīts Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanas laiks

  2019.gada 15.oktobrī plkst.10.00 nozīmēta iztiesāšanai Zolitūdes traģēdijas krimināllieta, taču, ņemot vērā apstākli, ka tiesnesei Dzintrai Zemitānei turpinās darbnespēja, līdz ar to krimināllietas iztiesāšana noteiktajā laikā nevar notikt, krimināllietas iztiesāšanas laiks tiek grozīts un noteikts cits krimināllietas iztiesāšanas laiks.

   

 • J. Bordāns: Tiesnešu gatavība skaidrot savus lēmumus veicina sabiedrības uzticēšanos tiesu varai

  Piektdien, 11. oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalījās informatīvajā pasākumā tiesu priekšsēdētājiem par tiesu sistēmas aktualitātēm.

 • Tiesnese Inese Biteniece informē par amata atstāšanas iemeslu

  Tiesnese Inese Biteniece:

  “Vēlos informēt, ka es amatu atstāju personisku apsvērumu dēļ un mans lēmums nav saistīts ar nevienu no manā lietvedībā esošajām vai bijušajām lietām. Likuma par Tiesu varu 82.panta pirmās daļas 1.punkts nosaka, ka tiesnesi atbrīvo no amata pēc paša vēlēšanās. Tādējādi tiesnesim ir tiesības nesniegt detalizētāku skaidrojumu, ko arī vēlos izmantot. Aicinu un lūdzu cienīt manu privātumu un neveikt saziņu ar maniem ģimenes locekļiem, lai iegūtu kādu papildu informāciju.”

 • J. Bordāns: Mūsu prioritāte ir ieguldīt profesionālajā izaugsmē

  Trešdien, 9. oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns reģionālās vizītes ietvaros tikās ar Liepājas domes pārstāvjiem un Kurzemes reģiona tiesas tiesnešiem, lai pārrunātu aktualitātes tieslietu jomā.

 • Latvijas Bankas prezidenta krimināllietu skatīs kā bija paredzēts – 4.novembrī

  Kaut arī Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietas izskatīšanā nozīmēta cita tiesnese, lieta tiks skatīta kā bija plānots – šā gada 4.novembrī. Tiesnese Gundega Lapiņa lietu izskatīs vienpersoniski. Tas nozīmē, ka to skatīs viena tiesnese, bet nepieciešamības gadījumā, būs arī rezerves tiesnese.

 • Spriedums Nacionālās bibliotēkas būvniecības strīdā – tiesa prasību noraidījusi

  Šā gada jūnijā Rīgas apgabaltiesa apelācijas instancē sāka skatīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku – pilnsabiedrības “Nacionālo būvkompāniju apvienība” – prasību par 12 134 532,14 eiro piedziņu no valsts. 4. oktobrī lietā pieņemts nolēmums – tiesa prasību noraidījusi pilnā apmērā.

  Pirmās instances tiesa bija apmierinājusi prasību daļā par parāda pamatsummas 9 272 319,25 eiro piedziņu, un noraidīja daļā par nokavējuma procentu un līgumsoda piedziņu 2 862 212,89 eiro apmērā. Ņemot vērā to, ka Rīgas apgabaltiesa noraidījusi prasību par pamatsummu, apelācijas instances tiesai nebija pamata vērtēt prasību daļā par nokavējuma procentu un līgumsoda piedziņu, tā pieņemto nolēmumu skaidro Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnesis Valdis Vazdiķis. Video LV portāls: