Aktualitāšu arhīvs 2019. novembris

 • Zolitūdes traģēdijas krimināllieta infografikā

  Zolitūdes traģēdijas krimināllieta infografikā:

 • Ziemassvētku sajūta ienāk Kurzemes apgabaltiesā

  Ziemassvētki ir laiks, kad vēlamies dāvāt prieku un dalīties ar līdzcilvēkiem.

  Šogad arī Kurzemes apgabaltiesas tiesneši un darbinieki nolēmuši iesaistīties vairākos labdarības pasākumos. Akcijas laikā tiek vāktas ikdienā nepieciešamas lietas grūtībās nonākušajām ģimenēm. Ziedojumu preču klāsts apzināts, sadarbojoties ar labdarības organizācijām.

 • Atsākta Zolitūdes traģēdijas lietas iztiesāšana

  “Pārdaugavas tiesā 2019. gada 26. novembrī plkst.10.00, atsākta Zolitūdes traģēdijas lietas iztiesāšana. Lietā, saskaņā ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas priekšsēdētājas rezolūcijas lēmumu, nomainīts tiesas sastāvs – darba nespējā esošo tiesnesi Dzintru Zemitāni nomainījusi rezerves tiesnese Anita Grāvīte. Lietā turpinās tiesu debates.”

   

  Papildu informācija:

  Viktorija Mežance

  Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesneses A.Buliņas palīdze

  tālr.: 67612928

  e-pasts: viktorija.mezance@tiesas.lv

 • Apgabaltiesu apaļā galda diskusijā pārrunā aktuālos tiesību jautājumus ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem

  Rīgas apgabaltiesā piektdien, 22. novembrī, notika apgabaltiesu tiesnešu apaļā galda diskusija ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvjiem, kurā ar videokonferences starpniecību piedalījās pārstāvji no apelācijas instances tiesām (Zemgales, Kurzemes un Latgales apgabaltiesām).

 • Tiesu administrācijas delegācija viesojas Rīgas pilī

  Šodien Rīgas pilī ar Valsts prezidentu tikās Tiesu administrācijas delegācija.

  Tiesu administrācijas pārstāvji, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, pārrunāja vairākus ar tiesu attīstību saistītus jautājumus - jaunu tiesu namu celtniecība,  elektroniskās tiesvedības izaicinājumi, starptautisku projektu piesaiste.

  Valsts prezidents augstu novērtēja iestādes ieguldījumu tiesu efektivitātes pilveidošanā un novēlēja veiksmi nākotnes plānu īstenošanā.

  Foto: Valsts prezidenta kanceleja

 • Armēnijas delegācija iepazīstas ar Tiesu administrācijas paveikto tieslietu jomā

  Š.g. 19. un 20. novembrī Tiesu administrācijas pārstāvji tikās ar Armēnijas tieslietu sistēmas delegāciju: Armēnijas Republikas tieslietu ministra padomnieci starptautiskās tieslietu sadarbības jautājumos Amalia Hovsepyan, Starptautiskās tiesiskās sadarbības departamenta direktora vietnieku Alen Mkrtchyan un premjera vietnieku koordinēšanas jautājumos Ani Babayan.

 • Kā virzās Zolitūdes lietas tiesas process

  Zolitūdes traģēdijas lietas nākamā tiesas sēde plānota 2019.gada 26.novembrī un šobrīd nav pamata domāt, ka tā varētu nenotikt. Ja līdz 26.novembrim, kad ir nozīmēta tiesas sēde, krimināllietas iztiesāšanas procesā iesaistītā tiesnese tiks aizstāta ar rezerves tiesnesi, lietas iztiesāšana tiks turpināta un pabeigta jaunā tiesas sastāvā. Šādā gadījumā lietas iztiesāšanas virzība būs atkarīga no katra tiesneša neplānotas prombūtnes. Ievērojot to, ka kriminālprocesa pabeigšanas termiņš ir saistīts ne tikai ar lietas apjomu, juridisko sarežģītību, procesuālo darbību daudzumu, procesā iesaistīto personu attieksmi pret pienākumu pildīšanu, bet arī ar citiem objektīviem apstākļiem, nav iespējams prognozēt konkrētu lietas pabeigšanas laiku. Tomēr tiesas sastāvs pieļauj, ka kriminālprocesu pirmās instances tiesā varētu pabeigt iztiesāt nākamā gada pirmajā pusē.

 • Ieskats Rīgas apgabaltiesas gada pārskata sanāksmē un statistikā par lietu izskatīšanas ilgumu

  Š.g. 15. novembrī notikušajā Rīgas apgabaltiesas 2019. gada pārskata sanāksmē tās tiesnešus un tiesas darbiniekus uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Rīgas apgabaltiesas vadība, Augstākās tiesas Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka.

 • Prokuratūra nesaskata Zolitūdes traģēdijas lietas neattaisnotu novilcināšanu; tiesa pieļauj lietas izskatīšanu pabeigt nākamgad

  Valsts apsūdzības uzturētājs nesaskata apstākļus, kas liecinātu par Zolitūdes traģēdijas krimināllietas neattaisnotu izskatīšanas novilcināšanu, savukārt tiesa pieļauj, ka lietu varētu pabeigt iztiesāt 2020.gada pirmajā pusē.

 • Preses konference par Zolitūdes traģēdijas lietas virzību

  Lai informētu sabiedrību par Zolitūdes traģēdijas lietas virzību, masu mediji tiek aicināti uz Pārdaugavas tiesas preses konferenci 2019.gada 21.novembrī, plkst.12.00 Administratīvā rajona tiesā, Baldones ielā 1a. Preses konferencē piedalīsies Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa un tiesneši Erlens Ernstons un Aiga Freimane.