Aktualitāšu arhīvs 2019. februāris

 • Vidzemes rajona tiesas darbinieki atbalsta Alūksnes dzīvnieku māju “Astes un Ūsas”

  Vidzemes rajona tiesas darbinieki atsaucās raidījumā “Ķepa uz sirds” un medijos izskanējušam  aicinājumam piedalīties DPD Latvija rīkotajā akcijā “Sasildi ķepas” un uzsāka līdzekļu vākšanu patversmē dzīvojošo ķepaiņu atbalstam. Arī tiesas priekšsēdētājs Jānis Grīnbergs aicināja palīdzēt šobrīd bez mājām palikušajiem dzīvniekiem. Tā kā tiesas darbības teritorijā atrodas DPD Latvija sadarbības patversme Alūksnē, tika nolemts atbalstīt tieši dzīvnieku māju “Astes un Ūsas”.

 • Par Zemgales rajona tiesas (Ogrē) darba laiku š.g. 28. februārī

  Informējam, ka, sakarā ar plānotajiem tehniskajiem darbiem š.g. 28. februārī, laika posmā no plkst.8.30 līdz 11.00 tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde Zemgales rajona tiesai (Ogrē), Brīvības ielā 6.

  Apmeklētāju pieņemšana notiks ierastajā kārtībā, taču minētajā laikā nebūs iespējas norēķināties ar kredītkartēm, kā arī nedarbosies telefonsakari.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Informācija par Rēzeknes tiesas zemesgrāmatu nodaļas (Balvos) pārcelšanu

  No šī gada 28.februāra līdz 1.martam Rēzeknes tiesas zemesgrāmatu nodaļa Balvos apmeklētājus nepieņems sakarā ar pārcelšanos uz jaunām telpām.

  Apmeklētāju apkalpošana tiks atjaunota š.g. 4. martā Rēzeknes tiesas Balvos telpās Bērzpils ielā 7a, Balvos.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Visā Latvijā sākas brīvo juridisko profesiju bezmaksas konsultāciju dienas

  Otrdien, 26. februārī, visā Latvijā sākas “Brīvo juridisko profesiju dienas 2019”, kuru ietvaros iedzīvotājiem laika posmā no 26. februāra līdz 20. martam būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas pie zvērinātiem notāriem, zvērinātiem tiesu izpildītājiem, zvērinātiem advokātiem un sertificētiem mediatoriem, risinot dažādus juridiska rakstura jautājumus.

 • Par Rēzeknes tiesas Balvos darba laiku šodien 22. februārī

  Informējam, ka šodien Rēzeknes tiesa Balvos strādā līdz plkst. 14.30, jo sakarā ar remontdarbiem tiesā ir atslēgta elektroenerģijas padeve.

 • Par Rīgas rajona tiesas (Jūrmalā) darba laiku š.g. 22.februārī

  Ņemot vērā to, ka saņemti draudi par iespējamu sprāgstvielu izvietošanu tiesas ēkā  Z.Meierovica prospektā 1A, Dubultos Rīgas rajona tiesa (Jūrmalā) šodien ir slēgta. 

 • Vidzemes rajona tiesai 1 gada jubileja

  2018. gada 15. februārī tika reorganizētas Vidzemes tiesu apgabalā esošās rajona tiesas, izveidojot vienu - Vidzemes rajona tiesu.

  Kā atzīst tiesas priekšsēdētājs J.Grīnbergs, reformas mērķis lielā mērā ir sasniegts- ir izlīdzinājusies tiesnešu noslodze, ir samazinājušies lietu izskatīšanas termiņi. Tiesā ir ieviesta vienota prakse tiesas organizatoriskās darbības nodrošināšanā.

 • Disciplinārtiesa atstāj negrozītu lēmumu par ierosinājumu atcelt tiesnesi no amata

  Disciplinārtiesa nolēmusi atstāt negrozītu Tiesnešu disciplinārkolēģijas 2019.gada 4.janvāra lēmumu, bet tiesneses Ivetas Silickas un viņas pārstāvja Jāņa Mucenieka sūdzību noraidīt. Lēmums nav pārsūdzams.

  Šodien Disciplinārtiesa izskatīja tiesneses Ivetas Silickas sūdzību par Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu, ar kuru ierosināja Zemgales rajona tiesas tiesnesi atcelt no amata. Kā zināms, pagājušā gada novembrī tiesnese pie automašīnas stūres bija sēdusies alkohola reibumā. Šā gada janvārī Tiesnešu disciplinārkolēģija pieņēma lēmumu rosināt Silickas atcelšanu no amata, kuru viņa pārsūdzēja.

 • Tieslietu ministrs: Nākotnē varētu apvienot tieslietu un iekšlietu informācijas sistēmas tiesu procesu efektivizēšanai

  Ceturtdien, 14. februārī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns kopā ar Tieslietu ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieci tiesu jautājumos Irēnu Kucinu darba vizītē apmeklēja Tiesu administrāciju, lai iepazītos ar iestādes darbu un līdz šim paveikto, kā arī pārrunātu nākotnes attīstības virzienus.

 • Ēnas Latvijas tiesās

  Latvijas tiesu iestādēs aizvadīta Ēnu diena. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.