Aktualitāšu arhīvs 2022. jūnijs

 • Tiesa bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova krimināllietu turpinās iztiesāt augustā

  Šodien, 2022. gada 16. jūnijā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ārpus kārtas sāka iztiesāt krimināllietu, kurā par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu ir apsūdzēts bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.

 • Rīgas apgabaltiesa attīsta tiesu dialogu ar Ekonomisko lietu tiesas tiesnešiem un iepazīstina tiesnešus ar tiesu prakses pētījumu

  Attīstot tiesu dialogu ar Ekonomisko lietu tiesas (ELT) tiesnešiem, 2022. gada 13. jūnijā Rīgas apgabaltiesa iepazīstināja ar jaunu tiesu prakses pētījumu un organizēja apaļā galda diskusiju, lai ar pirmās instances tiesas tiesnešiem pārrunātu aktuālos krimināltiesību jautājumus.

 • Latvijas tiesu komunikatori pirmo reizi pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Eiropas Savienības Tiesu

  No 8. līdz 11. jūnijam Latvijas tiesu komunikatori apmeklēja Eiropas Savienības Tiesu (EST) Luksemburgā, lai dalītos pieredzē par tiesas dialoga veidošanu ar sabiedrību un žurnālistiem, kā arī par to, kā Latvijā veicināt informācijas apriti par EST un ES Vispārējās tiesas aktualitātēm. Vizītes mērķis bija stiprināt sadarbību un dialogu kopējā Eiropas tiesiskajā telpā. Šis bija zīmīgs notikums, jo Latvijas tiesu komunikatori uz EST pieredzes apmaiņā devās pirmo reizi, turklāt arī EST oficiālā vizītē pirmo reizi uzņēma kādas dalībvalsts tiesu komunikatorus.

 • Tiesu administrācijas raidieraksts " Vardarbība ģimenē"

  Jebkāda fiziska, seksuāla, psiholoģiska vai ekonomiska vardarbība, kas notiek starp laulātajiem vai citām savstarpēji saistītām personām Latvijā nav reta parādība, taču ir svarīgi zināt, kā risināt izveidojušos situāciju un kādi pagaidu aizsardzības līdzekļi ir tiesu un sabiedrisko organizāciju kompetencē.

 • Latvijas Tiesnešu biedrības valdes sēdē spriež par vakanču aizpildīšanu tiesās, tiesneša amata kandidātu atlasi un citiem būtiskiem jautājumiem

  2022.gada 3.jūnijā Kurzemes rajona tiesā Ventspilī notika Latvijas Tiesnešu biedrības (LTB) valdes sēde, kurā Kurzemes apgabaltiesas tiesnese Silva Reinholde sniedza ieskatu rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlases procesā. Tika pārrunāti jautājumi par apgabaltiesas tiesneša amata kandidātiem izvirzītajiem kritērijiem, iesniegto atsauksmju saturu un kvalitāti, lai Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija un atlases komisija varētu izvērtēt tiesneša kvalifikāciju, prasmes, gatavību strādāt apelācijas instancē. 

 • Augstākās tiesas judikatūras seminārā Rīgas apgabaltiesas tiesneši gūst ieskatu pieejamo informatīvo resursu izmantošanā

  Tiesu dialoga ietvaros šodien attālināti notika seminārs Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem abās tiesas kolēģijās, ko vadīja Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane. Šādas tikšanās jau notikušas Kurzemes apgabaltiesā un Vidzemes apgabaltiesā, savukārt rudenī ieplānota tikšanās Zemgales apgabaltiesā.

 • Jaunākais Tiesu administrācijas raidieraksts "Ekonomisko lietu tiesa"

  Šā gada, 31. martā, Ekonomisko lietu tiesa atzīmēja savas darbības pirmo gadu. Ar kādu mērķi to izveidoja un kādi ir galvenie ieguvumi sabiedrībai un tieslietu sistēmai, uzzini noskatoties raidierakstu.

 • Rīgas apgabaltiesa uzņem Armēnijas tieslietu nozares pārstāvjus

  2022. gada 1. jūnijā Rīgas apgabaltiesu apmeklēja augsta līmeņa delegācija no Armēnijas tieslietu institūcijām. Tās sastāvā ir Tieslietu padomes locekļi Davits Hačaturjans (Davit Khachaturyan) un Grigors Bekmezjans (Grigor Bekmezyan), civillietu apelācijas tiesas tiesnesis Samvels Grigorjans (Samvel Grigoryan), pirmās instances tiesas tiesnesis Armans Ohanjans (Arman Ohanyan), Tieslietu ministrijas pārstāve Anna Harutjunjana (Anna Harutyunyan) un projekta “Tieslietu sistēmas konsolidācija Armēnijā” eksperts Arsens Tavadjans (Arsen Tavadyan). Vizīti organizē Tiesu administrācija.

 • Izņēmumi tiesas apmeklējumam zemesgrāmatu lietās

  Zemesgrāmatu process ir rakstisks un zemesgrāmatu lietās dokumenti iesniedzami, elektroniski, pa pastu vai atstājami tiesu telpās izvietotajās pastkastēs. Tomēr nereti ir situācijas, kad personai ir vajadzība pakalpojumu saņemt klātienē. 

 • Informācijai!

  2022.gada 1.jūnijā  Rīgas rajona tiesā Jūrmalā  elektrības padeves pārrāvuma dēļ  ir ierobežots tiesas darbs, t.sk. apmeklētāju pieņemšana un saziņa ar tiesu (nav pieejams internets, nedarbojas telefoni).  Tiesas rīcībā nav informācijas, kad tiks atjaunota  elektrības padeve. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!