Aktualitāšu arhīvs 2022. jūlijs

 • Rīgas pilsētas tiesa

  2022. gada 1. augustā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai tiks pievienotas divas Rīgas tiesas – Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, vienlaikus mainot tiesas nosaukumu uz Rīgas pilsētas tiesa.

  Informācija par būtiskākajām izmaiņām saistībā ar Rīgas pilsētas tiesu reformu

  Video

  Informācija par Rīgas pilsētas tiesu

  skatīt šeit

  Rīgas pilsētas tiesas darba organizēšana pēc 2022.gada 1.augusta

  skatīt šeit

  Par Rīgas pilsētas tiesu reorganizāciju - informācija par nozīmētajām sēdēm

   skatīt šeit

 • Informējam!

  Š.g. 1.augustā, laika posmā no plkst. 09:20 līdz plkst. 14:00, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas un Rīgas rajona tiesu ēkā Ieriķu ielā 5, Rīgā, tiks veikti plānoti "Sadales tīkla" remontdarbi. Norādītajā laika posmā tiesu ēkā tiks atslēgta elektropiegāde, līdz ar to, līdz remontdarbu beigām, nebūs iespējama nekāda saziņa ar tiesām. 

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Latvijas tiesas dalās pieredzē ar augsta līmeņa tieslietu nozares delegāciju no Kosovas

  2022. gada 20. jūlijā un 21. jūlijā augsta līmeņa Kosovas tieslietu nozares delegācija iepazinās ar tiesu procesu digitalizāciju Latvijā, ar tiesu saistīto datu apstrādes pieredzi un lietu izvērtēšanas projektu. Mācību vizīti organizēja Eiropas Padomes Komisijas Tiesu efektivitātei (CEPEJ) un Tiesu administrācija. Vizītes mērķis bija iepazīt Latvijas pieredzi, veicot tiesu reformu, un stiprināt tieslietu nozares kvalitāti un efektivitāti Kosovā.

 • Iznācis jaunākais Tiesu administrācijas raidieraksts par administratīvo tiesvedību

  Administratīvā tiesa skata lietas atbilstoši Administratīvā procesa likumam un pamatā tajā personas apstrīd ar valsts varas pilnvarām apveltītu iestāžu lēmumus.  Tiesa ir progresīva un vērsta uz digitāliem risinājumiem tiesas darba nodrošināšanā, tādējādi kļūstot arvien pieejamākas iedzīvotājiem. 

 • Tiesu administrācijā viesojas Kosovas tieslietu nozares delegācija

  Šī gada 20.jūlijā un 21.jūlijā Latvijā viesojas Kosovas tieslietu nozares delegācija. Vizītes ietvaros plānots apmeklēt vairākas Latvijas tieslietu institūcijas – Tiesu administrāciju, Rīgas apgabaltiesu, Augstāko tiesu un Rīgas rajona tiesu Jūrmalā, kā arī tikties ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem. 

 • Par Rīgas pilsētas tiesu reorganizāciju no 1. augusta

  Lai Tiesu informatīvajā sistēmā veiktu nepieciešamos tehnisko pielāgojumus un pārceltu lietas uz Rīgas pilsētas tiesu, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā izskatīšanai nozīmētās lietas tiks noņemtas no izskatīšanas.

 • Aicinām Kurzemes tiesu apgabala apmeklētājus novērtēt tiesu darbu

  Lai uzlabotu tiesvedības procesu un novērtētu tiesu darbu, Tiesu administrācija aicina tiesu apmeklētājus pēc tiesas sēdes aizpildīt izsniegto anketu. Tā veidota, lai varētu konstatēt problēmas, ja tādas ir, noskaidrot, kā iedzīvotāji vērtē tiesneša attieksmi un darbu tiesas sēdes laikā, vai saziņa ar tiesu ir pieejama un konstruktīva.  

 • Jaunākā Tiesu administrācijas raidieraksta epizode - "Naida runa un vārda brīvība"

  Naida runa mūsdienu mainīgajos apstākļos kļuvusi par ļoti aktuālu tematu, jo iedzīvotāji bieži vien neatšķir, kas ir personīgais viedoklis un  brīva iespēja paust savu viedokli no Krimināllikumā atrunātajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas saistīti ar sociālā naida vai nesaticības izraisīšanu, genocīdu vai nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida un nesaticības izraisīšanu.

 • Tiesu administrācija aicina pieteikties personas, kuras bijušas Satversmes tiesas tiesneša, starptautiskās tiesas tiesneša vai pārnacionālās tiesas tiesneša amatā

  Tiesu administrācija aicina pieteikties personas, kuras bijušas Satversmes tiesas tiesneša, starptautiskās tiesas tiesneša vai pārnacionālās tiesas tiesneša amatā uz vakantajām tiesneša amata vietām:

 • Informācijai!

  Rīgas rajona tiesā (Siguldā) 2022.gada 5.jūlijā elektrības padeves pārrāvuma dēļ ir ierobežots tiesas darbs, t.sk. apmeklētāju pieņemšana un saziņa ar tiesu (nav pieejams internets, nedarbojas telefoni). Tiesas rīcībā ir informācija, ka elektrības padevi atjaunos ap plkst. 14.00. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!