Atklāta izstāde “Retrospekcija. Administratīvajām tiesām 20”

Šodien, 2024. gada 2. februārī, Administratīvajā rajona tiesā atklāta izstāde “Retrospekcija. Administratīvajām tiesām 20”. Šogad administratīvās tiesas atzīmē savu 20 gadu jubileju. Par godu šim notikumam Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība organizējusi šo izstādi.

Izstādē apskatāmas fotogrāfijas, kurās iemūžināti gan administratīvajām tiesām īpaši mirkļi un cilvēki, gan citi interesanti brīži. Ekspozīcija tās apmeklētājiem dod iespēju uz administratīvajām tiesām paraudzīties no līdz šim neredzētiem skatu punktiem vai gluži vienkārši kavēties patīkamās atmiņās par kopā pieredzēto. Izstāde tapusi sadarbībā ar fotogrāfu Valteru Poļakovu, kas tai piešķīris māksliniecisku pieskārienu.

Izstādes atklāšanā Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, kura bijusi klāt tiesas tapšanā pirms 20 gadiem sacīja, ka šīs fotogrāfijas atgādina gan par notikumiem vairāku gadu garumā, gan sajūtām: “Mēs noteikti esam staigājuši pa kādu no Latvijas skaistajām sajūtu takām basām kājām, izbaudot dažādas sajūtas – smilšu siltumu, čiekuru raupjumu, māla lipīgumu un ūdens dzestrumu. Arī šīs fotogrāfijas ir ne tikai stāsts un atgādinājums par notikumiem, bet arī sajūtām. Šajā sajūtu takā mums šodien ir iespēja ceļot laikā un vēlreiz izjust to, ko jutām tad, kad tika uzņemtas fotogrāfijas. Katrai no šīm emocijām un izjūtām ir sava vieta, tās visas veidojušas mūs katru. Paldies ikvienam, kas iet pa administratīvo tiesu sajūtu taku!” 

Izstādē aplūkojami arī gleznotāja Valda Opmaņa darbi. Mākslinieks eļļas glezniecībā bija pievērsies klusās dabas žanram, attēlojot ziedu kompozīcijas, tostarp ceriņus. Violetie ceriņi ir izvēlēti par administratīvo tiesu simbolu. Administratīvajām tiesām ir veltīta pat sava ceriņu šķirne ‘Amicus Curiae’. Ceriņi ir pavasara simbols, tie ik pavasari zied un smaržo teju visur. Arī administratīvās tiesības ir katra cilvēka dzīvē klātesošas. Administratīvās tiesas vienmēr ir atvērtas jaunajam un gatavas izaicinājumiem. Ceriņiem ir dažādas violetas nokrāsas. Tās norāda uz administratīvā procesa jautājumu daudzveidību. Tādējādi izstādes apmeklētāji ir aicināti baudīt gleznas, kas sasaucas ar administratīvo tiesu būtību.

Ieguldījumu šī pasākuma organizēšanā ir sniegušas arī tuvējās skolas. Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi izstādes atklāšanā klātesošos priecēja ar muzikāliem priekšnesumiem. Savukārt Jaņa Rozentāla mākslas skola atsaucās lūgumam pēc praktiskas palīdzības izstādes rīkošanā. Ļoti ceram, ka tas ir tikai sākums turpmākai sadarbībai arī nākotnē.

Izstāde atrodas Baldones ielā 1A, Rīgā un apskatāma līdz šā gada 29. februārim tiesas darba laikā. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka, zvanot pa tālruni 67077948. Laipni lūgti!