Cerīgi rezultāti, uzsākot mediatoru bezmaksas konsultāciju sniegšanu

Šogad Rīgas apgabaltiesā tiek piedāvāta iespēja saņemt sertificēta mediatora bezmaksas konsultāciju, kas tiek nodrošināta mediācijas pilotprojekta ietvaros. Kopš projekta uzsākšanas Rīgas apgabaltiesā, kur mediators pieejams divas dienas nedēļā, dežūrētas 15 dienas un sniegtas desmit konsultācijas. Pēc konsultācijām septiņos gadījumos puses piekrita izmantot mediāciju, bet trīs klienti vēl apsver tādu iespēju.

“Tie ir negaidīti labi rezultāti, jo pieredze liecina, ka pirmajos mēnešos kopš dežūru uzsākšanas konsultāciju skaita pieaugums parasti nav tik straujš un dinamisks,” vērtē Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja Kristīne Dārzniece.

 

Rīgas apgabaltiesā sertificētu mediatoru bezmaksas konsultācijas pašlaik tiek organizētas 211.kabinetā (Brīvības bulvārī 34) pirmdienās un trešdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00. Pilotprojekta ietvaros bezmaksas konsultācijas jebkuros civilstrīdos uz laiku līdz vienai stundai sertificēti mediatori tiesā sniedz pēc savas brīvprātīgas iniciatīvas. Līdz 2017.gada beigām norisinās arī valsts daļēji finansēts projekts, kura ietvaros piecas pirmās mediācijas procesa sesijas ģimenēm ar bērniem pieejamas bez maksas.

 

Tieslietu ministrija sadarbībā ar tiesām un Sertificētu mediatoru padomi projektus realizē ar mērķi veicināt mediācijas izmantošanu tiesvedībā esošajās civillietās. Lai informētu sabiedrību par bezmaksas mediācijas iespējām, projektu ietvaros tiesā ir izvietoti informatīvie materiāli – plakāti un mediatoru saraksts, kas saņemami bez maksas.

 

Papildu informāciju ir iespējams saņemt mājaslapā sertificetimediatori.lv.