Četri tiesneši devuši zvērestu Valsts prezidentam

2022. gada 31. oktobrī, Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam tiesneša zvērestu deva četri rajona (pilsētas) tiesu tiesneši – Ekonomisko lietu tiesas tiesnesis Miks Čevers, Guntis Lauskis – Rīgas rajona tiesas tiesnesis, Laura Smukule – Rīgas pilsētas tiesas tiesnese un Ilona Sabīne Sviķe – Rīgas pilsētas tiesas tiesnese.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Uzņemoties tiesneša pienākumus, tiesneši svinīgi solīja/zvērēja būt godīgiem un taisnīgiem, uzticīgiem Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, tiesu spriest stingrā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi un likumiem.

Uzrunājot jaunos tiesnešus, Valsts prezidents Egils Levits sacīja: “Tiesnesis ir tas, kurš nodrošina valstī tiesiskumu. Savukārt tiesiskums ir viens no mūsu demokrātiskas valsts virsprincipiem – tie ir demokrātiska, nacionāla, sociāli atbildīga un tiesiska valsts. Tādēļ jums ir īpaša atbildība sabiedrības un Latvijas valsts priekšā. Lai šo varu īstenotu, jums ir dota neatkarība, kas nozīmē, ka jums lēmums ir jāpieņem pašiem un jūs nedrīkstat ļauties ietekmei. Tas prasa nobriedušu personību.”