Izveidota topošās Tieslietu akadēmijas vizuālā identitāte

Vēlamies iepazīstināt ar projekta “Tieslietu akadēmija” ietvaros izveidoto Tieslietu akadēmijas vizuālo identitāti, kas tapusi sadarbojoties ar dizaina biroju “H2E”. 

Izmantotās grafikas zīmes simboliski norāda uz līdzsvaru un nosvērtību, skaidrību un noteiktību, pamata vērtību apzināšanos un cieņu pret tām, kā arī klasiskās tradīcijas mūsdienu izteiksmē. 

Stilizētās kolonnas veidolā, kas izvēlēta, iedvesmojoties no mūsdienu tiesību sistēmas attīstības pirmssākumiem – Senās Romas kultūras –, ir ietvertas pamata vērtības un izaugsmes vērtības, norādot arī akadēmijas darba virzību, piemēram, izmantojot zināšanas kā pamata vērtību un tiecoties uz iniciatīvu, kas ļauj izmantot esošās zināšanas radošā un inovatīvā veidā. 

Zīmolā lietotā krāsu gamma ir lietišķa un reizē eleganta. Olīvu zaļie toņi simbolizē nosvērtību un stabilitāti, savukārt silti oranžie papildina un izceļ zaļos toņus.

Tieslietu akadēmijas sauklis “Izcilība tiesiskai Latvijai!” ir radies ar domu par mācību vidi, kas veicina un atbalsta tiesu varas izaugsmi, veidojot mācīšanos un mācīšanas kultūru kā daļu no profesionālās atbildības un sekmējot atbalstošu vidi mācību rezultātu ilgtspējas nodrošināšanai.

Vairāk par projektu “Tieslietu akadēmija” šeit.

#TieslietuAkademija2025 

Tieslietu akadēmija ir Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projekts.