Aktualitātes

 • Armēnijas delegācija iepazīstas ar Tiesu administrācijas paveikto tieslietu jomā

  Š.g. 19. un 20. novembrī Tiesu administrācijas pārstāvji tikās ar Armēnijas tieslietu sistēmas delegāciju: Armēnijas Republikas tieslietu ministra padomnieci starptautiskās tieslietu sadarbības jautājumos Amalia Hovsepyan, Starptautiskās tiesiskās sadarbības departamenta direktora vietnieku Alen Mkrtchyan un premjera vietnieku koordinēšanas jautājumos Ani Babayan.

 • Kā virzās Zolitūdes lietas tiesas process

  Zolitūdes traģēdijas lietas nākamā tiesas sēde plānota 2019.gada 26.novembrī un šobrīd nav pamata domāt, ka tā varētu nenotikt. Ja līdz 26.novembrim, kad ir nozīmēta tiesas sēde, krimināllietas iztiesāšanas procesā iesaistītā tiesnese tiks aizstāta ar rezerves tiesnesi, lietas iztiesāšana tiks turpināta un pabeigta jaunā tiesas sastāvā. Šādā gadījumā lietas iztiesāšanas virzība būs atkarīga no katra tiesneša neplānotas prombūtnes. Ievērojot to, ka kriminālprocesa pabeigšanas termiņš ir saistīts ne tikai ar lietas apjomu, juridisko sarežģītību, procesuālo darbību daudzumu, procesā iesaistīto personu attieksmi pret pienākumu pildīšanu, bet arī ar citiem objektīviem apstākļiem, nav iespējams prognozēt konkrētu lietas pabeigšanas laiku. Tomēr tiesas sastāvs pieļauj, ka kriminālprocesu pirmās instances tiesā varētu pabeigt iztiesāt nākamā gada pirmajā pusē.

 • Ieskats Rīgas apgabaltiesas gada pārskata sanāksmē un statistikā par lietu izskatīšanas ilgumu

  Š.g. 15. novembrī notikušajā Rīgas apgabaltiesas 2019. gada pārskata sanāksmē tās tiesnešus un tiesas darbiniekus uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Rīgas apgabaltiesas vadība, Augstākās tiesas Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka.

 • Prokuratūra nesaskata Zolitūdes traģēdijas lietas neattaisnotu novilcināšanu; tiesa pieļauj lietas izskatīšanu pabeigt nākamgad

  Valsts apsūdzības uzturētājs nesaskata apstākļus, kas liecinātu par Zolitūdes traģēdijas krimināllietas neattaisnotu izskatīšanas novilcināšanu, savukārt tiesa pieļauj, ka lietu varētu pabeigt iztiesāt 2020.gada pirmajā pusē.

 • Preses konference par Zolitūdes traģēdijas lietas virzību

  Lai informētu sabiedrību par Zolitūdes traģēdijas lietas virzību, masu mediji tiek aicināti uz Pārdaugavas tiesas preses konferenci 2019.gada 21.novembrī, plkst.12.00 Administratīvā rajona tiesā, Baldones ielā 1a. Preses konferencē piedalīsies Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa un tiesneši Erlens Ernstons un Aiga Freimane.

 • Zemgales rajona tiesas delegācija iepazīstas ar Norvēģijas tiesu darba organizāciju

  Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Valsts administrācija” projekta „Tiesneša palīga un sekretāra loma tiesā” ietvaros Latvijas delegācija no 2019. gada 10. līdz 12. novembrim viesojās pieredzes apmaiņas vizītē Tronheimā, Norvēģijā.

 • Tiesu administrāciju apmeklē Gruzijas tieslietu ministre

  Šodien, 14. novembrī Tiesu administrācijā viesojās Gruzijas vicepremjere, tieslietu ministre Tea Culukiani (Thea Tsulukiani), ministra vietnieks Mikheil Sarjveladze, kā arī Gruzijas vēstniece Latvijā Thea Maisuradze.

 • Zemgales apgabaltiesas darbinieku bērnu un mazbērnu izstāde par godu Latvijas dzimšanas dienai

  Zemgales apgabaltiesas darbinieku bērni un mazbērni par godu Latvijas dzimšanas dienai izveidoja vizuālās mākslas izstādi ar zīmējumiem, atainojot dzimtenes nacionālo simboliku, skaistās ainavas un spilgtākos notikumus.

 • Par Rīgas apgabaltiesas darba laiku 2019. gada 15. novembrī

  Informējam, ka saistībā ar Latvijas Republikas Proklamēšanas gadskārtai veltīto Rīgas apgabaltiesas tiesnešu un darbinieku gada pārskata sanāksmi piektdien, š. g. 15. novembrī, Rīgas apgabaltiesas kanceleja un Civillietu tiesas kolēģijas kanceleja, Brīvības bulvārī 34, un Krimināllietu tiesas kolēģijas kanceleja Abrenes ielā 8 – dienas pirmajā pusē būs slēgtas.

 • Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludin AS “Dzintars” maksātnespējas procesu

  “Ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 2019. gada 12. novembra spriedumu pasludināta AS “Dzintars” maksātnespēja. Par maksātnespējas procesa administratoru iecelts Jānis Ozoliņš.

   

  Maksātnespējas process ierosināts pamatojoties uz maksātnespējas administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo konstatēts, ka AS “Dzintars” ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019. gada 25. aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti  kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi. Līdz ar to tiesa konstatēja Maksātnespējas likuma 57. panta pirmās daļas 8. punktā paredzēto maksātnespējas procesa pazīmi un atzina, ka ir pamats pasludināt AS “Dzintars” juridiskās personas maksātnespējas procesu.