Mūžībā devies bijušais Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Voldemārs Zariņš

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Voldemāra Zariņa tuviniekiem.

Voldemārs Zariņš ir absolvējis Latvijas Valsts universitātes Juridisko fakultāti.

Karjeru tiesu sistēmā sācis pildot Rīgas rajona tiesneša atvietotāja pienākumus, bet 1976. gadā sācis strādāt par Ogres rajona tiesas tiesnesi. 

Latvijas Republikas Saeima Voldemāru Zariņu Rīgas apgabaltiesas tiesneša amatā apstiprināja 1995. gada 26. janvārī. 

Strādājot Ogres rajonā tiesā, tiesnesis skatījis gan civillietas, gan krimināllietas, bet, pārnākot strādāt Rīgas apgabaltiesā, bijis Krimināllietu tiesas kolēģijā un skatījis krimināllietas, kas bijušas sirdij tuvākas.

Kolēģi atceras, ka tiesnesim Voldemāram Zariņam liela daļa skatīto lietu Rīgas apgabaltiesā bijušas liela apjoma krimināllietas ar apsūdzēto grupām un sarežģītām epizodēm. Neskatoties uz grūtībām, sevišķi pirmajos darba gados Rīgas apgabaltiesā, kolektīvs bijis neliels, ļoti koleģiāls un draudzīgs. Tiesnesi vienmēr ir interesējuši cilvēki, to būtība, tāpēc pat iztiesājot apsūdzības vissmagākajos noziedzīgajos nodarījumos, centies apsūdzētajam uzdot jautājumus tā, lai netiktu aizvainots un pazemots cilvēks. 

2003. gada 30. jūnijā Saeima atbrīvoja Voldemāru Zariņu no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata – tiesnesis devās pirmstermiņa pensijā, taču uzturēja saikni ar bijušo darba vietu un ar dāvinājumu papildinājis arī Rīgas apgabaltiesas muzejā esošo eksponātu klāstu.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos