Nosaukti IKT gada balvas "Platīna pele 2015" finālisti

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balvas "Platīna pele 2015" žūrija no 48 pieteikumiem ir izraudzījusies finālistus piecās kategorijās.

Pretendenti cīnīsies par prestižāko nozares balvu, kas jau devīto gadu pēc kārtas tiks pasniegta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) gadskārtējā konferencē 3.decembrī.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa skaidro, ka šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, ir liels pieteikumu skaits un tas žūrijas darbu padara arvien izaicinošāku. "Prieks par to, ka starp finālistiem parādās jauni uzņēmumi, kas piedāvā un izstrādā kvalitatīvus risinājumus. Tas pierāda IKT nozares potenciālu un mūsu speciālistu profesionālās kvalitātes."

Kategorijā "E-pārvaldes risinājumi, e-pakalpojumi sabiedrībai" finālā iekļuvuši šādi pakalpojumi un to izstrādātāji - projekts "Atvērtie dati”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs - Uzņēmumu reģistrs; elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa, pakalpojuma sniedzējs - Valsts ieņēmumu dienests, izstrādātājs - "Exigen Services Latvia"; elektronisko izsoļu vietne, pakalpojumu sniedzējs - Tiesu administrācija, izstrādātājs - "Kleintech Services"; Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss, pakalpojuma sniedzējs - Kultūras informācijas sistēmu centrs, izstrādātājs - "Tilde".

Kāds no šīs kategorijas finālistiem saņems arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālbalvu.

Kategorijā "Mobilās lietotnes” finālam izvirzīta mobilā lietotne "Healthpoint”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs - "Meditec"; mobilā lietotne "Kadastrs.lv - "Kadastrs tavā kabatā”", pakalpojuma sniedzējs - Valsts zemes dienests, izstrādātājs - "VismaConsulting"; mobilā lietotne "RundalePalace”, pakalpojuma sniedzējs - Rundāles pils muzejs, izstrādātājs - "RIX Technologies".

Arī šogad, konkursa "Platīna pele 2015" laikā, inovatīvākās mobilās lietotnes izstrādātājs saņems speciālbalvu no "Latvijas Mobilā telefona".

Tikmēr kategorijā "Risinājumi biznesam” finālam tiek virzīts atbildīga biznesa novērtējums maziem un vidējiem uzņēmumiem, pakalpojuma sniedzējs - biedrība "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts”, izstrādātājs - "Turn.lv"; klientu portfeļa "API Playground”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs - "Lursoft IT"; "LG Electronics" pārdošanas speciālistu uzdevumu pārvaldības sistēma, pakalpojuma sniedzējs - "LG Electronics Latvia", izstrādātājs - "Cube Systems".

Vienam no balvas pretendentiem šajā kategorijā būs iespēja iegūt arī "Lattelecom" speciālbalvu par efektīvāko e-vides risinājumu biznesam.

Finālisti kategorijā "Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums” ir eID integrācija "Swedbank" internetbankā, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs - "Swedbank"; informācijas sistēma "Junda”, pakalpojuma sniedzējs - Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR”, izstrādātājs - "Tieto Latvija"; dokumentu un satura pārvaldības risinājums "Namejs”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs - "RIX Technologies".

Savukārt kategorijā "Labākais e-skolotājs” finālam izvirzīts Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotājs un laborants Māris Purviņš; Auces vidusskolas direktores vietnieks IT jautājumos un informātikas skolotājs Frids Sarcevičs; Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja un datortīkla administratore Dace Tomsone.

Šīs kategorijas partneris "Tilde" labākajam e-skolotājam piešķirs naudas prēmiju 2000 eiro apmērā.

Apbalvošanas ceremonija norisināsies nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares gadskārtējā pasākumā - LIKTA 17.konferencē šī gada 3.decembrī.