Notiks Norvēģijas finanšu instrumenta programmas tieslietu nozarē atklāšanas pasākums

Šā gada 13. decembrī Tieslietu ministrija organizēs Norvēģijas finanšu instrumenta (NFI) programmas LV08 „Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” atklāšanas pasākumu.

2009.-2014. gada plānošanas periodā Tieslietu ministrijas apsaimniekotā programma ir saņēmusi vislielāko NFI līdzfinansējumu – nedaudz vairāk kā 13 miljonus eiro.

Programmas „Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” (turpmāk – programma) atklāšanas pasākums notiks 13. decembrī plkst. 10:00 viesnīcā „Gutenbergs” Doma laukumā 1, Rīgā.

Pasākumu atklās tieslietu ministrs Jānis Bordāns, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Norvēģijas Tieslietu un publiskās drošības ministrijas valsts sekretāre Kristina Bergersena (Kristin Bergersen), Norvēģijas vēstnieks Latvijā Jāns Grēvstads (Jan Grevstad) un citas amatpersonas, kā arī notiks programmas ietvaros plānoto projektu prezentācijas. Pasākumā tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu – angļu un angļu – latviešu valodās.

Programmas ietvaros ir plānoti trīs vērienīgi, Saprašanās memorandā par Norvēģijas finanšu instrumenta ieviešanu 2009.-2014. gadā iepriekš noteikti projekti. Valsts probācijas dienests īstenos projektu “Alternatīvu brīvības atņemšanai sekmēšana (ieskaitot iespējamo pilotprojektu elektroniskajai uzraudzībai)”, Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārziņā būs projekts “Jauna nodaļa Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību”. Savukārt projektu “Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana” īstenos Valsts policija.

Programmas mērķis ir uzlabot korekcijas dienestu sistēmu saskaņā ar starptautiskām cilvēktiesību prasībām, sadarbojoties ar attiecīgā sektora un nozares institūcijām Norvēģijā un citās valstīs. Kopējais programmas finansējums ir 15 360 000 eiro, no kuriem NFI līdzfinansējums ir 13 056 000 eiro, bet Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums - 2 304 000 eiro. Programmas apsaimniekotājs ir Tieslietu ministrija un kā nacionālais programmas partneris piedalās Iekšlietu ministrija. Programma tiks īstenota no 2012. līdz 2017. gadam.

Atklāšanas pasākumā īpaši aicinām piedalīties plašsaziņu līdzekļu pārstāvjus. Lūdzam apstiprināt dalību pasākumā, sūtot e-pastu uz sekojošu adresi: Ksenija.Novikova@tm.gov.lv. Lūdzam norādīt, ja vēlaties intervēt konkrētas amatpersonas.

Detalizēta informācija par programmu

Atklāšanas pasākuma darba kārtība


Kontaktinformācija:
Ksenija Novikova
Tieslietu ministrijas preses sekretāre
E-pasts: Ksenija.Novikova@tm.gov.lv; tālr.: 67036712, 25435652