OECD Ģenerālsekretāra un Latvijas tieslietu ministra vadībā diskutē par pieeju tiesiskumam

No š.g. 5. - 6. jūlijam Melngalvju namā norisinās starptautiskā diskusija “Vienlīdzīga pieeja tiesiskumam”.  Diskusijā piedalās dalībnieki no dažādām valstīm, tostarp Latvijas, lai diskutētu par labāko praksi un attīstību OECD, kas būtiski stiprina sabiedrības pieeju tiesiskumam.

Apaļā galda diskusija tiek rīkota sadarbībā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Publiskās pārvaldības direktorātu Eiropas Sociālā fonda projekta Justīcija attīstībai ietvaros. Diskusiju atklās un tajā piedalīsies tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kā arī OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija (Angel Gurria).

 

Starptautiskās diskusijas laikā dalībnieki pārrunās jautājumus par tehnoloģiju ietekmi tiesiskuma nodrošināšanā, tostarp mākslīgā intelekta izmantošanas iespējām. Tāpat tiks pārrunāti jautājumi, par tiesiskuma stiprināšanu attīstot sabiedrības izpratni par tādiem juridiskajiem jautājumiem kā tiesnešu iesaiste, tiesiskuma nodrošināšana mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām, kā arī iniciatīvām sniedzot pieeju tiesiskumam uzņēmējdarbības sektoram.

 

Pasākuma laikā dalībnieki pārrunās jaunāko valstu panākumus, lai saprastu to, kas darbojas un novērtētu juridiskās palīdzības noteikumu, un tiesu pakalpojumu sniegšanas ietekmi, rezultātus, rentabilitāti un efektivitāti, kā arī sniegs uz pierādījumiem balstītus kritērijus, kas attiecas uz cilvēkiem orientētu piekļuvi tiesai.

 

Augstākā līmeņa diskusijas ietvaros, noslēdzot pasākumu, plānots vienoties par turpmāko rīcību minēto jautājumu kontekstā, lai stiprinātu vienlīdzīgu un uz cilvēku vērstu pieeju taisnīgumam iekļaujošas izaugsmes un ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai.

 

Interesentiem ir iespēja vērot konferenci “Vienlīdzīga pieeja tiesiskumam” tiešsaistē (05.07.2018: https://youtu.be/_kM2F0fXAB8) un (06.07.20118  https://youtu.be/nw3DHJCjQsM)

 

Vairāk informācijas par projektu Justīcija attīstībai pieejama: https://ta.gov.lv/LV/sadarbiba_1510/eiropas_socialais_fonds_1520.

 

 

Papildinformācija:

Vjačeslavs Mitņičuks

Tiesu administrācija

Tālrunis: 26447901

E-pasts: Vjaceslavs Mitnicuks@ta.gov.lv

www.ta.gov.lv

Twitter: @tiesuadm/ Facebook: @tiesuadm