Papildina Rīgas apgabaltiesas muzeja ekspozīciju

Pazīstamais fotogrāfs Boriss Koļesņikovs vakar Rīgas apgabaltiesas muzejam pasniedza savas fotogrāfijas, kas pie Rīgas apgabaltiesas vēsturiskās ēkas uzņemtas 1991.gada janvāra Barikāžu laikā. 

  

Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990.gada 4.maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas no 1991.gada 13. līdz 27.janvārim tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

Borisa Koļesņikova fotogrāfijas apskatāmas muzeja telpā, kas pirms gada tika izveidota par godu Rīgas apgabaltiesas darbības atjaunošanas 20.gadadienai. Tajā izvietotas ne tikai fotogrāfijas, bet arī dokumenti no tiesas izveidošanas pirmsākumiem un atjaunošanas laika. Muzejā var izmēģināt rakstīt ar rakstāmmašīnu, kādu tiesā izmantoja pēc darbības atjaunošanas, tuvplānā aplūkot tiesnešu mantiju un amata zīmi, noklausīties īsu stāstījumu par Rīgas apgabaltiesu.

Kā uzsver Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone, “lai saglabātu vēstures mantojumu par tiesu sistēmas attīstību 20.gadsimtā, Rīgas apgabaltiesa aicina ikvienu, kura rīcībā ir vēstures liecības – fotogrāfijas, dokumenti par apgabaltiesas izveidošanu vai atjaunošanu –, rast iespēju dalīties ar tām.” Aicinām sazināties ar Rīgas apgabaltiesu pa tālruni 67088261 vai e-pastu riga.apgabals@tiesas.lv.

Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas tiesneša palīgs sadarbībai ar plašsaziņas līdzekļiem (raimonds.locmelis@tiesas.lv; 67088261; 29287877)