Paredzētas būtiskas izmaiņas tulku pakalpojumu nodrošināšanā civilprocesā

Otrdien, 5. jūlijā, plkst. 11.30 Ministru kabineta preses konferenču zālē notiks preses konference, kurā informēs par grozījumiem Civilprocesa likumā, kas paredz daļēju atteikšanos no obligātās tulku piesaistes civilprocesā no šī gada 31.jūlija.

Savukārt tulka apmaksa civilprocesā uz nodokļu maksātāju rēķina būs tikai tiem lietas dalībniekiem, kuri civillietā saņem valsts nodrošināto juridisko palīdzību vai ir atbrīvoti no tiesas izdevumu samaksas.

Preses konferencē tiks sniegta plašāka informācija par turpmāko tulku dalību tiesas sēdēs un tulku izdevumu segšanu.

Preses konferencē piedalīsies Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone, Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas vadītāja Evita Drobiševska, Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas juriskonsulte Dace Vārna.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai:

Aicinām dalību preses konferencē pieteikt uz e-pastu Lana.Ivulane@tm.gov.lv vai pa tālruni 67036738 līdz 5.jūlijam (plkst. 10.00). Iekļūšanai Ministru kabineta ēkā nepieciešama caurlaide (mediju pārstāvjiem bez pastāvīgās caurlaides jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, līdzi jāņem pase vai ID karte).

Preses konference tiks translēta arī tiešraidē:  http://www.mk.gov.lv/lv/tiesraide-2#