Pērn visaktīvāk eParakstu lietojis Valsts ieņēmumu dienests, Rīgas dome un Tiesu administrācija

2018. gadā visvairāk eParakstu dokumentu parakstīšanai lietojis Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) un Rīgas dome. Trešo vietu 2018. gadā ieņem Tiesu administrācija, kas gadu iepriekš bija piektā aktīvākā eParaksta lietotāja valstī. 

Aktīvāko eParakstītāju TOP 10 2018. gadā ceturto vietu ieņem LR Uzņēmumu reģistrs, bet piekto vietu –  Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija, kas gadu iepriekš bija tikai desmitā aktīvākā eParaksta lietotāja.

Jaunpienācēji aktīvāko eParaksta lietotāju TOP 10 ir AS “FITEK” un Valsts policija, kas ieņēmuši attiecīgi sesto un devīto vietu.

LR Prokuratūra, kas 2017. gadā pirmo reizi iekļuva TOP 10, ieņemot devīto vietu, pērn pakāpusies par divām pozīcijām un 2018. gadā ieņem septīto vietu.

Astotajā vietā TOP10 ir uzņēmums “IF P&C INSURANCE”, bet TOP 10 noslēdz VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), kas 2017. gadā ierindojās pirmais aiz aktīvāko desmitnieka.

Kopumā 2018. gadā eParaksts lietots teju 6.2 miljonus reižu, kas ir par 30% vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn būtiski pieaugusi eID kartes lietošana. Ar to dokumenti parakstīti 871 697 reizes, bet gadu iepriekš – 672 505 reizes. Teju 200 000 eParakstīšanas reižu, jeb 30% pieaugums, ir straujākais eID kartes lietošanas dokumentu eParakstīšanai pieaugums kopš eID kartes ieviešanas 2012. gadā.

Tāpat 2018. gadā būtiski pieaugušas LVRTC izsniegto rīku izmantošanas iespējas identitātes apliecināšanai elektroniskajā vidē. Tikai pirms gada ieviestā mobilā lietotne eParaksts mobile jau integrēta gan valsts lielākajos iedzīvotāju tiešsaistes apkalpošanas portālos, gan arī virknē komersantu klientu portālu. Kā ziņots iepriekš, 2018. gada nogalē LVRTC reģistrēts kā vienīgais valstī kvalificēta paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas pakalpojuma sniedzējs. Tas nozīmē, ka e-Identitātes apliecināšana ar visiem LVRTC izsniegtajiem e-Identitātes rīkiem – mobilo lietotni eParaksts mobile, eID karti, kā arī eParaksta karti un eParaksta karti+ – ir pielīdzināma personas identitātes apliecināšanai klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

 

Informāciju sagatavoja:

Vineta Sprugaine

Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs

Tālr. 29665001

E-pasts: vineta.sprugaine@lvrtc.lv