Pirmā Jauno darbinieku diena Rīgas apgabaltiesā

29. septembrī Rīgas apgabaltiesa pirmo reizi rīkoja Jauno darbinieku dienu, lai kolektīvā integrētu darbiniekus, kas salīdzinoši nesen sākuši darbu tiesā. 

Taisnīgums, kvalitāte un pilnveidošanās – tiesas darbības stratēģijā formulēto vērtību nozīmību ievaduzrunā akcentēja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone. Gan tiesas priekšsēdētāja, gan arī priekšsēdētājas vietnieces – tiesnese Līga Blūmiņa, tiesnese Lelde Grauda un tiesnese Irīna Jansone – jaunos darbiniekus iepazīstināja ar karjeras izaicinājumiem, kurus pārvarējušas, savulaik uzsākot darbu tiesā, kā arī sniedza vērtējumu un uzklausīja darbiniekus par noslodzi un darba apstākļiem Rīgas apgabaltiesā.

Tālākajā pasākuma gaitā par praktiskiem jautājumiem, kas saistīti ar darbu tiesā, tika uzklausīta Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Kristīne Denafa, tiesas kancelejas vadītāja Ilze Zebre, tiesas priekšsēdētājas palīdze juridiskās lingvistikas jautājumos Anna Lange, priekšsēdētājas palīdze personāla jautājumos Liene Andrīte, priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Raimonds Ločmelis, kā arī Guntra Kuple un Laura Māliņa, kuras strādā ar pētnieciski analītiskajiem jautājumiem. 

Rīgas apgabaltiesa ir viena no Latvijas lielākajām tiesām, kurā strādā 65 tiesneši un 136 darbinieki. Tā ir izvietota divos tiesu namos – Abrenes ielā 8 un Brīvības bulvārī 34, vēsturiskajā tiesas ēkā, kurā Jauno darbinieku dienā bija iespēja apskatīt tiesas arhīvu, bibliotēku un muzeju, kā arī noskatīties dokumentālo filmu “Rīgas apgabaltiesai – 100”.