Rīgas apgabaltiesa Eiropas dienā iepazīstina skolēnus ar Eiropas vērtībām

Atzīmējot Eiropas dienu, Rīgas apgabaltiesa šodien uzņēma skolēnus no Juglas vidusskolas 7. klases, lai sniegtu viņiem ieskatu Latvijas un Eiropas tiesību sistēmā. 

Sveicot jaunās paaudzes pārstāvjus Eiropas dienā, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone aicināja novērtēt to, ka šodien varam dzīvot brīvā Latvijā, kurā ļoti svarīgas ir gan vispārējās tiesības, gan cilvēktiesības un valsts īpaši rūpējas par bērnu tiesībām. “Tiesas ikdienas darbs ir veltīts tam, lai mēs varētu dzīvot mierīgā un drošā valstī. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija ieguva lielāku drošību nekā pirms tam. Tiesa sargā visas Eiropas Savienībā definētās vērtības, būtiskākās no tām šodien iepazīsiet tuvāk,” uzsvēra Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja un izteica cerību, ka šodien tiesā gūtie iespaidi palīdzēs skolēniem izvēlēties savu nākotnes profesiju.

Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Raimonds Ločmelis skolēnus iepazīstināja ar Latvijas tiesu sistēmu un Rīgas apgabaltiesas lomu tajā, bet tiesneša palīdze Rita Dārzniece – ar to, kā mūsu tiesību aizstāvībai kalpo tiesa Latvijā un Eiropā.

Skolēni apmeklēja tiesas muzeju un atklātu tiesas sēdi, pēc kuras varēja aprunāties ar tiesnesi Normundu Riņki. Tiesas konsultantes Līgas Ādamsones vadībā skolēni piedalījās viktorīnā par Eiropas Savienību, zinošākie tika pie pārsteiguma balvām un ikviens saņēma arī suvenīrus, ko sarūpējusi Eiropas Savienības māja Rīgā.

Noslēgumā skolotājas pateicās par doto iespēju apmeklēt tiesu, bet skolēni izrādīja sapratni par to, ka tiesas gaiteņi ir klusā zona, kurā klusums jāievēro, lai netraucētu tiesas sēžu norisi.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos