Rīgas apgabaltiesā notiek mācības par elektronisko dokumentu apriti

Šodien Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijā, Brīvības bulvārī 34, notika vērienīgas mācības par elektronisko dokumentu apriti. Tās pēc tiesas uzaicinājuma nodrošina Tiesu administrācija. Mācībās, kas tuvākajā laikā notiks arī Abrenes ielā 3, kur izvietota Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, piedalās gan tiesneši, gan viņu palīgi, gan arī tiesas konsultanti un kancelejas darbinieki.

Mācības iniciētas, lai nodrošinātu kvalitatīvu tiesas darbu, piedāvājot iespējas lietu dalībniekiem ērtāk un ātrāk iepazīties ar civillietas materiāliem vietnē manas.tiesas.lv, ko tiesa pašlaik nodrošina pievienojot e dokumentus Tiesu informācijas sistēmā.

Turklāt ir svarīgi ātri nodrošināt iespēju lietu dalībniekiem saņemt no tiesas dokumentus, tostarp nolēmumu norakstus. Jau vairāk kā gadu tiek nodrošināta iespēja, pieteikumu izskatīšanu par nekustamo īpašumu izsoles aktu apstiprināšanu noformēt kā elektroniskās lietas, un tagad tehniski ir iespējams elektroniski parakstīt arī tiesas nolēmumus trīs tiesnešu sastāvam, kas izskata lietu apelācijas instancē.

Šos tehnisko risinājumus ar moderno tehnoloģiju palīdzību nodrošina Tiesu administrācija. Tiesneši un tiesas darbinieki augstu novērtēja mācības, kuras vadīja Tiesu administrācijas Tiesu iestāžu informācijas sistēmas nodaļas vadītāja Līga Lapiņa un vadītāja vietnieks Madars Plepis, un atzina, ka tās būs noderīgas, lai varētu pilnvērtīgi izmantot tehnoloģiju piedāvātās iespējas.

Informāciju sagatavoja:  Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos (raimonds.locmelis@tiesas.lv; 67088261; 25713271)