Rīgas apgabaltiesa turpina Ģimenes dienas tradīciju

Atzīmējot aizvadīto Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Rīgas apgabaltiesā notika šogad jau otrais Ģimenes dienas pasākums. Uz to bija ieradušies vairāki desmiti Rīgas apgabaltiesas tiesnešu un darbinieku bērni, mazbērni un radinieki, lai klātienē iepazītos ar darbu tiesā.

.

Uzsverot tiesas darba nozīmīgumu un nopietnību, pasākumu atklāja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone, kura savulaik rosināja Ģimenes dienas tradīcijas atjaunošanu. Tā laikā ciemiņi vienkāršotā formā varēja saņemt informāciju par to, kāpēc nepieciešama tiesa un cik svarīgs ir darbs, ko veic viņu ģimenes locekļi, kuri strādā tiesā. Atbilstoši vecumam katram tika radītas iespējas uzzināt vairāk par tiesas darba nozīmi un to, kā lieta nonāk apgabaltiesā, kādu “ceļu” tā mēro pa tiesas ēku.

Uzklausījuši kāda civilstrīda būtību, bērni ar skubu devās uz tiesas kanceleju iesniegt prasību, kur saņēma Civillietu tiesas kolēģijas kancelejas vadītājas Intas Simakovas skaidrojumu, kā tas būtu izdarāms, lai tiesa lietu pieņemtu izskatīšanai. Ja lieta tiktu pieņemta izskatīšanai apelācijas instances tiesā, tajā pašā dienā tā nonāktu elektroniskajā lietu sadalē, lai pēc tam ar to strādātu tiesas sastāvs.

Apskatījuši tiesneses Laumas Volbergas kabinetu, viesi tika aicināti uz divām modernām tiesas sēžu zālēm, kur improvizētā attālinātā tiesas sēdē, stāvot kājās, klausījās tiesas nolēmumu, ko pasludināja tiesnese. Sekoja – noslēpumainie vēsturiskās tiesas ēkas bēniņi, dzīvās vēstures stāsti rakstāmmašīnu klabināšanas un ripas telefona skaņu pavadījumā tiesas muzejā, bet noslēgumā – gardie Skrīveru saldumi.

Pateicamies tiesas vadībai par atbalstu pasākuma nodrošināšanā!

Tradīcija rīkot šādus ģimeniskus pasākumus tiesā tika iedibināta vēl pirms Covid-19  un tagad tā atjaunota, lai iepazīstinātu jauno paaudzi ar pārmaiņām, kas šajos gados notikušas tiesā. Bērni, kas tiesu apmeklēja pagājušajā desmitgadē, nu jau ir paaugušies, taču ar prieku saņēma savus tolaik tiesā zīmētos mākslas darbus. Mazākie savukārt radīja jaunus taisnības dievietes Temīdas zīmējumus un, iespējams, motivēs savus radiniekus iesaistīties tiesas komandā vasarā gaidāmajās Tieslietu sporta spēlēs.

Temīdas statuete. Railija Logina, 6 gadi

Informāciju sagatavoja: Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos (25713271; Raimonds.Locmelis@tiesas.lv)