Rīgas apgabaltiesu apmācību vizītē apmeklē Kirgizstānas tieslietu sistēmas delegācija

Eiropas Savienības (ES) finansētā projekta “Tiesiskuma stiprināšana Kirgizstānā” ietvaros Rīgas apgabaltiesu apmācību vizītē 2017.gada 17.martā apmeklēja Kirgizstānas tiesu izpildītāju, valdības pārstāvju un Augstāko tiesu pārstāvošo tiesnešu  delegācija, lai iepazītos ar tiesu nolēmumu izpildes procesu Latvijā. 

 

Kirgizstānā nesen ir pieņemts jauns likums par tiesu izpildītāju statusu un izpildes procesu, kurā ir iekļauti vairāki jauni instrumenti, kas balstīti uz ES dalībvalstu labāko pieredzi, tādēļ apmācību vizītē delegācija no Kirgizstānas vairākas dienas viesojās Igaunijā un Latvijā, lai uzzinātu, kā praksē darbojas šie instrumenti, kas veicina efektīvāku tiesu nolēmumu izpildi.

 

Diskusijas laikā Rīgas apgabaltiesā viesi tika iepazīstināti ar tiesu sistēmas darbību un tās reformas gaitu Latvijā, kā arī ar tiesu nolēmumu izpildi, tajā skaitā sūdzību izskatīšanu tiesā.

 

Viesi interesējās gan par tiesu izpildītāju un tiesnešu sadarbību tiesu nolēmumu izpildes procesā, gan jauno tiesnešu apmācību un mentoru programmu, gan arī par to, cik kopumā zems ir atcelto nolēmumu īpatsvars Latvijas tiesās. 

Sagatavoja: Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos (raimonds.locmelis@tiesas.lv; 67088261; 25713271)