Spriedums krimināllietā par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu pasludināts 48 stundu laikā

Pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas tika uzsākts kriminālprocess, kurā pie atbildības saukta persona par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez autovadītāja apliecības. Personu 19.augustā aizturēja un jau nākamajā dienā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres Kriminālpolicijas nodaļas inspektore pieņēma lēmumu par personas atzīšanu par aizdomās turēto. Šajā pašā dienā kriminālprocess nosūtīts Ogres rajona prokuratūrai, kas pieņēmusi lēmumu par krimināllietas nodošanu paātrinātā procesa kārtībā Zemgales rajona tiesai (Ogrē).

Tā kā persona lietas izskatīšanas brīdī vēl bija aizturēta un nepastāvēja iespēja no tiesas izvairīties, lieta tika izskatīta un pasludināts notiesājošs spriedums 48 stundu laikā no aizturēšanas brīža. Tiesnese Inta Naruška personu sodīja piespriežot 150 stundas piespiedu darba, kā arī atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trīs gadiem.

Zemgales rajona tiesā spriedums 48 stundu laikā pasludināts vēl arī citā lietā, kur noziedzīgs nodarījums izdarīts šā gada 28.jūlijā, bet spriedums pasludināts 30.jūlijā.

Kopumā Zemgales rajona tiesā (Ogrē) augustā paātrinātā procesa kārtībā saņemti 8 kriminālprocesi.

Lai nodrošinātu ātru šāda veida kriminālprocesu izskatīšanu, svarīga ir atbilstoša tiesneša darba organizēšana un plānošana. Zemgales rajona tiesā gada laikā tiesnešiem ir noteikti mēneši, kad viņi skata  krimināllietas paātrinātā procesa kārtībā, kas dod iespēju tiesnesim plānot un attiecīgi organizēt darbu ilgtermiņā.