Tiesa bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova krimināllietu turpinās iztiesāt augustā

Šodien, 2022. gada 16. jūnijā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ārpus kārtas sāka iztiesāt krimināllietu, kurā par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu ir apsūdzēts bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu kriminālprocesam, kurā apsūdzēta valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu amatu, saprātīga termiņa nodrošināšanā ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējiem kriminālprocesiem. Tāpēc tiesa šo krimināllietu iztiesā ārpus kārtas, pārceļot iepriekš ieplānotās tiesas sēdes citās krimināllietās uz vēlāku laiku. 

 

Šodien tiesas sēde tika atlikta saistībā ar apsūdzētā attaisnotu neierašanos uz tiesas sēdi. Krimināllietas iztiesāšana turpināsies no šā gada 22. augusta, kad tiesa plāno noskaidrot apsūdzētā attieksmi pret apsūdzību un pēc aizstāvības lūguma sāks uzklausīt lieciniekus. Tiesas sēdes paredzētas 2022. gada 22., 23., 24., 25., 29. un 30.augustā. 

Uzziņai

Krimināllikuma 237.1 pants. Stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšana

Apsūdzība celta pēc 237.1 panta otrās daļas:  

Par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem vai to traucēšanai speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu vai programmatūras aprites aizlieguma pārkāpšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.