Tiesa maina drošības līdzekli apsūdzētajiem lietā par Krāslavā līdz nāvei piekauto vīrieti

Šodien Daugavpils tiesa diviem apsūdzētajiem, kurus apsūdz jauna vīrieša nāvējošā piekaušanā un draudu izteikšanā pērn Krāslavā, grozījusi drošības līdzekli uz apcietinājumu. Sākotnēji tiesas sēde bija paredzēta 30.oktobrī, taču, saņemot Valsts policijas informāciju, ka apsūdzētie vairākkārt pārkāpj piemēroto drošības līdzekli, tiesnese sēdi pārcēla ātrāk - 8.septembrī.  Izvērtējot policijas ziņojumus par drošības līdzekļa pārkāpumiem un uzklausot lietas dalībniekus, tiesa šodien abiem apsūdzētajiem piemēroja apcietinājumu.

Atgādinām, ka šā gada 20. jūlija tiesas sēdē, izvērtējot lietā esošos materiālus, tika nolemts abām personām grozīt piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu uz ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Tiesas izmeklēšanā tika pasludināts pārtraukums līdz 30.oktobrim cietušās un liecinieku ierašanās nodrošināšanai. Ņemot vērā, ka tiesas izmeklēšanā tika pasludināts pārtraukums ilgāks par 2 mēnešiem, atbilstoši KPL 281.panta 4.daļai, tiesa izvērtēja apsūdzētajiem piemērotā drošības līdzekļa – apcietinājuma, turpmākas piemērošanas nepieciešamību. Tiesa nekonstatēja jaunus faktus, kas norādītu uz nepieciešamību turpināt apcietinājuma piemērošanu, nebija arī faktu, kas liecinātu par apsūdzēto pretdarbību kriminālprocesa pabeigšanai. Tiesa secināja, ka lietas iztiesāšana netiek kavēta apsūdzēto vainas dēļ, līdz ar to nolēma grozīt piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu uz ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

 

Kopš 30. janvāra, kad krimināllieta saņemta Daugavpils tiesā, notikušas 6 tiesas sēdes. Pat valstī izsludinātā ārkārtas situācija neietekmēja lietas iztiesāšanas gaitu. Nākamā tiesas sēde notiks 30.oktobrī.