Tiesa piespriež 13 gadu cietumsodu par 8 gadus vecas meitenes sabraukšanu

Šodien, 17.martā, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pasludināja spriedumu krimināllietā, kurā par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu apsūdzēts vīrietis, kurš pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, vadot transporta līdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un atrodoties alkohola reibumā. Ceļu satiksmes negadījuma dēļ bojā gāja 8 gadus veca meitene.

Tiesa apsūdzētajam piesprieda 13 gadu cietumsodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 15 gadiem, kā arī daļēji apmierināja nepilngadīgā cietušā pārstāvja pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju 30 minimālo mēnešalgu apmērā, kas ir 15 000 eiro.

2022. gada 9. janvārī Rīgā, A. Saharova ielā, notika ceļu satiksmes negadījums, kurā apsūdzētais vīrietis, braucot pie sarkanā luksofora signāla, uz regulējamas gājēju pārejas, uzbrauca trīs gājējiem, tai skaitā 8 gadus vecai meitenītei, kura pēc divām dienām no gūtajām traumām nomira. Pēc ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanas apsūdzētais no notikuma vietas aizbrauca.

Vīrietis saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas, 262.1 panta otrās daļas un 141. panta otrās daļas. Šobrīd viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.