Tiesnese Evita Kaužēna: Dejoju kopš bērnības, kad uz pirmajiem deju mēģinājumiem atveda mamma, kad vēl gāju bērnudārzā.

Vidzemes rajona tiesas tiesnese Evita Kaužēna Dziesmu un deju svētkos piedalās vidējās paaudzes deju kolektīva “Agrā Rūsa” sastāvā, un šie viņai ir jau ceturtie deju svētki. 

Evita Kaužēna, Vidzemes rajona tiesas tiesnese: “Šo gadu laikā “Agrā Rūsa” ir kļuvusi par otrajām mājām un otro ģimeni. Mēs pavadām laiku kopā arī ārpus mēģinājumiem, kad dodamies pārgājienos un laivu braucienos, kopā svinam svētkus. Daļa no kolektīva biedriem ir kļuvuši par ģimenes draugiem. Dejošana man vienmēr ir palīdzējusi izmest no prāta visas rūpes, atslēgties no darba, kā arī nodrošinājusi iespēju uzturēt sevi pienācīgā fiziskā formā. Tomēr lielākais ieguvums manā dzīvē, saistībā ar dejošanu, ir cilvēki, ar kuriem esmu iepazinusies, sadraudzējusies un ar kuriem joprojām esmu uz viena viļņa.

Dejoju kopš bērnības, kad uz pirmajiem mēģinājumiem mamma mani veda, kad vēl gāju bērnudārzā. Jaunībā dejoju TDA “Rasa” Valmierā, bet, sākot studiju gadus Rīgā – TDA “Dancis”. Nodibinājusi ģimeni un atgriezusies Valmierā, esmu “Agrā Rūsa” dejotāja. Manas mīļākās dejas ir no skatuviskās dejas “zelta fonda” – “Es mācēju danci vest”, kuru dejosim arī šajos svētkos, “Ai, tēvu zeme” un “Kurzeme”.