Tiesnesis Dainis Slišāns: Varu apliecināt, ka lēmums kļūt par tiesnesi bija pareizs solis manā karjerā

Tiesu administrācija aicina juristus pieteikties uz vakantajām tiesneša amata vietām vispārējās jurisdikcijas tiesās.

Šobrīd vakantas tiesnešu amata vietas ir astoņās pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Preiļos, Tukumā, Liepājā, Talsos, Alūksnē un Valkā.

Dainis Slišāns Valsts prezidentam Svinīgo solījumu deva 2020.gada 22.jūlijā un tagad strādā par tiesnesi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Šī gada tiesneša konkursa gaitā uzrunājām jauno tiesnesi, lai dzirdētu viņa viedokli par ceļu uz tiesneša amatu.

Pildot amata pienākumus, varu apliecināt, ka lēmums kļūt par tiesnesi bija pareizs solis manā karjerā. Tiesas spriešana ir aizrautīgs un interesants darbs, kas prasa nopietnu attieksmi pret amata pienākumu pildīšanu un spēju palikt objektīvam, saglabājot neitrālu skatījumu uz risināmo jautājumu.

Lai gan piecas kārtas var radīt priekšstatu, ka veiksmīga konkursa nokārtošana ir grūts uzdevums, tomēr juristam ar spēcīgām zināšanām, kas pielietotas profesionālajā pieredzē, tiesneša amata kandidātu atlase nesagādās sevišķas grūtības.

Valsts prezidents Egils Levits teicis: “Tiesneša amats ir jurista augstākais sasniegums”.

Aicinu visus juristus, kuriem ir pietiekoša pieredze, būt drosmīgiem, nebaidīties no jauna izaicinājuma – kļūt par tiesnesi – un stiprināt tiesiskuma garu valstī.

Lai Jums veicas!

Pieteikties vakancei