Tiesnesis Ilgvars Jaunģelže: "Vissvarīgākās vērtības ir mīlestība, brīvība un atbildība."

Kas nepieciešams cilvēkam, lai viņš būtu patiesi laimīgs? Dzīvot saskaņā ar Dieva likumiem un saskaņā ar sevi. Tāda ir Ilgvara Jaunģelžes Laimes formula, kurā vēl ietilpst veselība, smiekli un gaiši cilvēki apkārt. Vienmēr un visos laikos. Vēlme pēc smiekliem un pozitīviem cilvēkiem blakus nāk līdzi no bērnības, vecāku mājām “Baloži”. Šo sajūtu Ilgvars negrib pazaudēt. Agrāk katrs brīvs brīdis pagāja lauku mājā. Kādā senā intervijā Ilgvars stāstīja, ka esot bijis galvenais kartupeļu, tomātu un citu dārzeņu audzētājs. 

Ko viņš darītu, ja būtu liela naudas summa? Kādā intervijā Ilgvars saka, ka daļu ziedotu labdarībai, par pārējo nopirktu īpašumu Austrijā, kurā uzņemtu draugus no Latvijas. Par šo vēlmi detalizētāku ziņu nav, vai tas teikts nopietni vai joka līmenī.

Darbs tiesā Ilgvaram sākās 1992.gadā, kad Latvijas Republikas Augstākā Padome ievēlēja viņu par Liepājas rajona tautas tiesas tiesnesi, vēlāk 2002.gadā – Latvijas Republikas Saeima apstiprināja par Liepājas tiesas tiesnesi. 

Man ir bijusi liela veiksme no 1992.gada  strādāt  priekšsēdētāja Ilgvara vadībā.  Šo daudzu gadu garumā vienmēr esmu apbrīnojusi viņa cilvēcisko un cieņpilno attieksmi pret ikvienu darbinieku. Viņa spēju jebkurā situācijā  saglabāt mieru, būt saprotošam, neliegt padomu, uzklausīt un palīdzēt. Spēju mierīgi risināt  konfliktsituācijas. Lielisks cilvēks, gudrs un talantīgs priekšsēdētājs. Spilgta un spēcīga personība. Gribu pateikt lielu, cilvēcisku paldies par kopā nostrādātajiem gadiem,” saka Larisa Pevko, Kurzemes rajona tiesas krimināllietu kancelejas vadītāja.

No 1996.gada līdz šā gada oktobrim Ilgvars Jaunģelže bija Liepājas tiesas, tagad Kurzemes rajona tiesas, priekšsēdētājs. Turpmāk viņš strādās tiesā par tiesnesi.

Ikvienu darbu, kuru uzsāk, dara ar lielu atbildības sajūtu. Viņam vissvarīgākās vērtības dzīvē ir Atbildība. Mīlestība. Brīvība. 

Harizmātiska personība mūsu tiesu sistēmā. Viņš ir ar stratēģisku domāšanu un izcilām cilvēciskām īpašībām apveltīts vadītājs, kuru raksturo spēja rast risinājumu vissarežģītākajās situācijās, saglabājot apbrīnas vērtu mieru un nosvērtību. Ļoti pieredzējis un cienīts tiesas kolektīvā. Ilgvars ir ilggadējs Tiesnešu disciplinārkolēģijas loceklis. Esmu pateicīga par iespēju teju 25 gadus strādāt tik lieliska un talantīga tiesas priekšsēdētāja vadībā. Viņa personība ir iedvesmojošs paraugs jaunākajai tiesnešu paaudzei,“ saka Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājas vietniece Lolita Laure.

Tiesu administrācija pateicas Ilgvaram Jaunģelžem par paveikto pildot tiesas priekšsēdētāja pienākumus, par darbu Kurzemes rajona tiesas Ventspilī piebūves tapšanā, par ilggadēju un paliekošu ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmā.