Tiešsaistes ceremonijā tiesneša zvērestu Valsts prezidentam nodevušas divas Ekonomisko lietu tiesas tiesneses

2021.gada 24.maijā Valsts prezidentam Egilam Levitam tiešsaistes ceremonijā tiesneša zvērestu deva divas Ekonomisko lietu tiesas tiesneses Katarīna Sniedze un Oksana Pulle-Čižova. Uzņemoties tiesneša pienākumus, tiesneses svinīgi solīja/zvērēja būt godīgām un taisnīgām, uzticīgām Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, tiesu spriest stingrā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi un likumiem.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits jaunajām tiesnesēm vēlēja, lai sirds un prāts vienmēr būtu Latvijas Republikas un taisnīguma pusē.

Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents: “No tiesnešiem mūsu valsts un sabiedrība gaida, lai vienmēr būtu drosme vērsties pret dažādiem shēmotājiem, blēžiem un nepiesegt nekādas nelikumības. Tiesnesim savā ikdienas darbā, it sevišķi Ekonomisko lietu tiesai, kur šis jautājums aktuālāks, vienmēr būs jāsaskaras ar šo negodprātību. Tādēļ es vēlu, lai jums ir drosme vērsties pret šādu negodprātību, jo tas ir jūsu pienākums. Es gribu novēlēt jums sekmīgu darbu jaunajā karjerā! Tā ir liela uzticība no Latvijas valsts, Latvijas sabiedrības un es esmu pārliecināts, ka jūs šo uzticību attaisnosiet. Lai jums veicas un, lai jums daudz labu, pareizu, taisnīgu spriedumu!”

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, uzrunājot tiesneses teica, ka šodien ir svētku brīdis, bet jau rīt - darba rūpes. Lai tās neļauj nolaist rokas, zaudēt ticību un pārliecību.

Jānis Bordāns, Tieslietu ministrs: “Profesionālie juristi – profesionāļi, kas iet uz tiesām, kas nodarbojas ar komerctiesībām, jau desmit gadus ir gaidījuši šādas tiesas izveidošanu. Varbūt pat zaudējuši tam ticību, bet jūs esat tie, kas šo ticību atjaunos. Atjaunos ticību tiesiskumam Latvijā. Jums mugurā ir gan mundieris, gan goda zīme uz pleciem. Lai tie palīdz darbā un, lai mūsu šodienas novēlējumi, jums ir kā vadmotīvs visā jūsu karjerā. Novēlu jums ilgu un sekmīgu tiesneša karjeru un ticības došanu Latvijas uzņēmējiem un Latvijas sabiedrībai.”