Tiesu administrācija organizē mācības datu aizsardzības jautājumos

Šodien, 16.maijā Tiesu administrācija sadarbībā ar Eiropas tiesību akadēmiju, Eiropas sociālā fonda projekta "Justīcija attīstībai" ietvaros organizē mācības “Datu pārraugs vispārīgās datu aizsardzības regulas ietvarā”, kurās piedalās tiesneši, tiesnešu palīgi, Tieslietu ministrijas un Satversmes tiesas pārstāvji.

Mācību ietvaros tiks apskatīti jautājumi par jauno pieeju datu aizsardzībai Vispārīgajā datu aizsardzības regulā, datu pārrauga un apstrādātāja pienākumiem, kā arī par būtiskākajām prasībām salīdzinājumā starp datu pārraugiem un datu apstrādātājiem.

Mācību mērķis ir sniegt auditorijai informāciju par to, kā atšķirt datu pārraugu un datu apstrādātāju pienākumus saskaņā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu. 

Tāpat mācību laikā dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja diskutēt par konkrētiem izaicinājumiem un problēmām datu apstrādes jautājumos.

Lai nodrošinātu arī praktiskas zināšanas, mācību laikā paredzēts specializēts darbseminārs, kurā demonstrēs, kā izveidot standarta datu apstrādes ārpakalpojuma līgumu.

Minētās mācības ir īpaši svarīgas un aktuālas, jo jau no š.g. 25. maija, saskaņā ar Vispārīgā datu aizsardzības regulu tiks ieviesti stingrāki noteikumi par datu aizsardzību, kas ļaus iedzīvotājiem labāk pārvaldīt savus datus un uzņēmumiem strādāt vienlīdzīgos apstākļos.

Vairāk informācijas par projektu Justīcija attīstībai pieejama šeit: https://ta.gov.lv/LV/sadarbiba_1510/eiropas_socialais_fonds_1520

 

Papildinformācija:

Vjačeslavs Mitņičuks

Tiesu administrācija

Tālrunis: 26447901

E-pasts: vjaceslavs.mitnicuks@ta.gov.lv

www.ta.gov.lv

Twitter: @tiesuadm/ Facebook: @tiesuadm