Tiesu administrācija strādā pie projekta, kas prognozēs lietu izskatīšanas ilgumu

Lai optimizētu Tiesu administratīvo procesu, Tiesu administrācijas strādā pie projekta, kas ļaus prognozēt gaidāmās tiesvedības ilgumu. Kā ziņots, Tiesu administrācijai ir jau iepriekš strādājusi pie inovācijām datu analīzes jomā, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centru.

Tiesu administrācijas direktora pienākumu izpildītājs A. Munda uzsvēra: “Valsts sektoram kopumā un katrai valsts iestādei būs jāņem vērā izmaiņas tehnoloģijās un jāsāk izvērtēt mašīnmācīšanās un datu analīzes tehnoloģijas lēmumu pieņemšanas, klientu apkalpošanas un procesu optimizēšanas jomās. Jau kopš 2017. gada Tiesu administrācija izmanto biznesa inteliģences platformu, lai apstrādātu informāciju no dažādām valsts informācijas sistēmām, sniegtu ieskatu tiesu, zemesgrāmatu nodaļu un zvērinātu tiesu izpildītāju darbā, un pieņemtu ātrākus, datos balstītus lēmumus izmantojot biznesa inteliģences platformu MicroStrategy.”

 

Privātais sektors jau ilgāku laiku izmanto biznesa inteliģences risinājumus, lai veicinātu savu konkurētspēju, tāpēc ir tikai loģiski, ka valsts sektors izmanto šos risinājumus, lai optimizētu administratīvos procesus, samazinātu tiesvedību ilgumu un veicinātu sabiedrības apmierinātību ar tieslietu sistēmu, kā arī uzticēšanos tai.

 

Pamatojoties uz tiesvedības raksturojošajiem faktiem (prasības apmērs, apsūdzības panti, dalībnieku skaits, u.c.) būs iespējams prognozēt gaidāmās tiesvedības ilgumu, ko varēs ņemt vērā gan lietas dalībnieki, gan tiesu darbinieki.

 

Tiesvedības ilguma prognoze ne vien sekmēs vidējās tiesvedības ilguma samazinājumu, bet palīdzēs lietas dalībniekiem plānot tiesvedības aptuveno ilgumu, kas aprēķināts izmantojot mūsdienīgu mašīnmācīšanās modeli.

 

Projekts tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda “Justīcija attīstībai” ietvaros un paredzēts, ka līdz šī gada beigām, tas būs pieejams iedzīvotājiem.

 

 

Plašāka informācija:

Vjačeslavs Mitņičuks

Tālrunis: 26447901

E-pasts: vjaceslavs.mitnicuks@ta.gov.lv