Tiesu administrācijas un Tieslietu ministrijas pārstāvji piedalās konferencē par jauno tehnoloģiju izmantošanu tiesu sistēmā

No š.g. 14. līdz 15. maijam Bulgārijā norisinās Eiropas Komisijas un Bulgārijas prezidentūras Eiropas Savienībā kopīgi organizēta konference “Nākotnes E-Tiesiskums Eiropas Savienībā un jauno tehnoloģiju izmantošana tiesu sistēmā”, kurā piedalās aptuveni 100 tieslietu un IT sfēras profesionāļi no visas Eiropas tostarp arī Tiesu administrācijas un Tieslietu ministrijas pārstāvji.

Konferences pirmajā dienā tika apspriesta E-tiesiskuma stratēģija, tās īstenošanas darbības plāns, kā arī mākslīgā intelekta pielietošana tiesas darba efektivizēšanā un E-codex platformas izveides nozīmība dalībvalstu iespējai apmainīties ar informāciju izmeklēšanas un tiesvedības procesu ietvaros, tādējādi padarot tieslietu sistēmu pieejamāku Eiropas iedzīvotājiem.

Konferences otrajā dienā dalībnieki diskutēja par jauno tehnoloģiju izmantošanas un ieviešanas iespējām, kā arī par nepieciešamajiem tehniskajiem risinājumiem, kas uzlabotu  tiesu sistēmu Eiropas Savienībā.

Tāpat dalībnieki diskutēja par E-tiesiskuma stratēģijā paredzēto tehnisko risinājumu praktisku ieviešanu dalībvalstīs, savstarpēji sadarbojoties pārrobežu procedūru izpildīšanā, tādā veidā īstenojot vienotas Eiropas telpas pieejamību tās iedzīvotājiem.

 

Tiesu sistēmas nākotne ir elektroniskie risinājumi mūsdienu cilvēkiem un nākotnes digitālajai paaudzei, tāpēc svarīgi ir padarīt tieslietu sistēmu pieejamu, ātru un efektīvu, uzsver konferences dalībnieki.

Papildinformācija:

Vjačeslavs Mitņičuks

Tiesu administrācija

Tālrunis: 26447901

E-pasts: vjaceslavs.mitnicuks@ta.gov.lv

www.ta.gov.lv

Twitter: @tiesuadm/ Facebook: @tiesuadm