Tiesu reformas rezultātā Daugavpils un Rēzeknes tiesās vismaz par trešdaļu samazināts neizskatīto civillietu skaits

Līdz ar tiesu reformu Daugavpils un Rēzeknes tiesās būtiski, vismaz par trešdaļu, samazināts neizskatīto civillietu skaits, sekmējot lietu izskatīšanu saprātīgā termiņā, liecina Tieslietu ministrijas (TM) informācija.

Šie dati izmantoti, salīdzinot konkrētās tiesas reorganizācijā iesaistīto tiesu civillietu atlikumu summu uz 2015.gada beigām un šā gada 31.martu.

 

Tāpat pakāpeniski - Rēzeknes tiesā par 10%, Daugavpils tiesā par 2% - ir samazināts neizskatīto krimināllietu skaits.

 

Patlaban atbilstoši diskusiju rezultātiem ir izstrādāti Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales tiesu apgabalā esošo rajonu (pilsētu) tiesu reorganizācijas plāni. Galvenie rīcības virzieni ir Kurzemes, Vidzemes, Zemgales tiesu apgabalā izveido vienu pirmā līmeņa tiesu un attiecīgi zemesgrāmatu nodaļu. Tiesas un zemesgrāmatu nodaļas darbība tiek nodrošināta līdzšinējo tiesu un zemesgrāmatu nodaļu atrašanās vietās.

 

Tāpat paredzēts Rīgas tiesu apgabalā izveido četras tiesas, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas darbības teritoriju pievienojot Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas darbības teritorijai, savukārt Ogres rajona tiesas darbības teritoriju plānots pievienot Zemgales tiesu apgabalam.

 

Kopš reformas sākšanas 2015.gada 1.martā tiesu skaits samazinājies par nedaudz vairāk kā 23% - no 34 rajona (pilsētas) tiesām pašlaik Latvijā ir 26 rajona (pilsētas) tiesas.

Savukārt no 2016.gada 1.februāra Latgales apgabaltiesas darbības teritorijā ir divas rajona (pilsētas) tiesas un zemesgrāmatu nodaļas: Daugavpils tiesa un Daugavpils tiesas zemesgrāmatu nodaļa un Rēzeknes tiesa un Rēzeknes tiesas zemesgrāmatu nodaļa. Attiecīgi Balvu rajona un Ludzas rajona tiesa tika pievienota Rēzeknes tiesai, bet Preiļu rajona un Krāslavas rajona tiesa - Daugavpils tiesai.