TM: Tiesnešu vidū sasniegts augsts vakcinācijas līmenis

Tiesnešu vidū vakcinēto personu īpatsvars pārsniedzis 80%, turklāt aptuveni 10% vēl plāno vakcinēties, liecina jūnija beigās Tieslietu ministrijas veiktās tieslietu resora Covid-19 vakcinācijas aptaujas dati. 

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns norāda: "Augstais vakcinācijas līmenis ir būtisks panākums visai tieslietu nozarei un Latvijai kopumā. Ņemot vērā pašreizējo neziņu par tālāko Covid-19 vīrusa izplatības situāciju valstī, ir skaidrs, ka tiesneši ir atbildīgi par valsti, apzinoties vakcinācijas ieguvumus ilgtermiņā."

Lai veicinātu vakcināciju tiesās, šī gada maijā notika pirmā kolektīvā vakcinēšanās Liepājā un vēlāk divās Rīgas tiesās: Tiesu namos Abrenes ielā 8 un Baldones ielā 1a, kā arī šobrīd tiek vērtēta iespēja šādu kolektīvo vakcinēšanos organizēt arī Latgales reģiona tiesās. Aptaujā piedalījās tiesneši no visām Latviajs tiesām - sešām apgabaltiesām, piecām Administratīvā rajona tiesām, pieciem tiesu namiem un četrām Pierīgas tiesām, kā arī Ekonomisko lietu tiesas. 

Papildu informācija:

Papildu apkopotā aptaujas datu informācija liecina, ka arī citviet tieslietu resorā ir iepriecinoši rezultāti vakcinēto personu īpatsvaram, tas ir, nekur starp nodarbinātajiem nav konstatēti mazāk par 50% vakcinēto un vairākās vietās ir sasniegts pat 80% liels vakcinēto īpatsvars.