Valdība atbalsta Ekonomisko lietu tiesas darba sākšanas atlikšanu

Valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto likuma grozījumu projektu, kas paredz pārcelt Ekonomisko lietu tiesas darbības sākšanu no 2021.gada 1.janvāra līdz nākamā gada 31.martam.

Tieslietu ministrija skaidroja, ka Ekonomisko lietu tiesa savu darbību sāks vēlāk ārkārtējās situācijas dēļ.

Šobrīd ir noslēgusies atlases otrā kārta un tiesneša amata kandidātu atlases komisija intensīvi strādā, gatavojoties nākamajām trim kārtām ar pretendentu piedalīšanos klātienē. Tajās ir paredzēts kārtot profesionālo zināšanu testu, sniegt divu kāzusu rakstisku risinājumu un to risinājuma mutisku aizstāvēšanu, kā arī veikt pretendentu kompetenču interviju, iepriekš klāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Viņš sacīja, ka atlases komisijas ziņojumā ir skaidrots, ka, ievērojot pretendentu skaitu, testa norises organizatorisko jautājumu risināšanu būtiski ietekmējusi ārkārtējā situācija un tās laikā noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Ņemot vērā sarežģīto organizatorisko procesu un tā plānošanas specifiku, kā arī pretendentu iesaistīšanos jau klātienē turpmākajos atlases pārbaudījumos, komisija norāda uz nepieciešamību likumā precizēt Ekonomisko lietu tiesas darba uzsākšanas termiņu.

"Atlases procesa kvalitāte ir būtisks priekšnosacījums to mērķu sasniegšanai, kuru dēļ tiek veidota Ekonomisko lietu tiesa," uzvēra Bordāns.

Šī ir pirmā tiesneša amata kandidātu atlase atbilstoši jaunajai kārtībai, kuru apstiprināja Tieslietu padome, ieviešot konceptuāli jaunu atlases kārtību - piecās atlases kārtās tiek izvērtētas tiesneša amatam nepieciešamās profesionālās, personīgās un sociālās kompetences.

Konkursā uz desmit Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata vietām ir pieteikušies 94 pretendenti, un šobrīd ir beigusies Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata kandidātu atlases otrā kārta. Tieslietu padomes izveidotajā tiesnešu amata kandidātu atlases komisijā ir trīs senatori, trīs apgabaltiesu tiesneši un trīs rajona tiesu tiesneši.