Pirmajā darbības mēnesī Ekonomisko lietu tiesā saņemtas 39 lietas

Jaunizveidotajā Ekonomisko lietu tiesā (ELT), kas darbību sāka 31. martā, saņemtas 39 lietas. No tām 10 civillietas un 29 krimināllietas. 

Krimināllietās visvairāk procesu par noziedzīgi iegūtu mantu, tāpat krāpšanu lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Starp krimināllietām ir arī process par juridiskajai personai piemērojamiem piespiedu ietekmēšanas līdzekļiem, kā arī materiālo vērtību – kukuļa – pieprasīšanu, ko veikusi valsts amatpersona.

Civillietu kategorijā saņemtas lietas par kapitālsabiedrības dalībnieku sapulces lēmumiem, to atzīšanu par spēkā neesošiem, kā arī saņemtas prasības, kas izriet no līgumsaistībām starp būvniecības procesa dalībniekiem.

Mēneša laikā ELT nozīmētas 19 tiesas sēdes, galvenokārt procesos par noziedzīgi iegūtu mantu, divas lietas jau izskatītas pēc būtības.

Miķelis Zumbergs, Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāja p.i.: “Ekonomisko lietu tiesas pirmais darbības mēnesis bija ļoti aktīvs ikvienam tiesnesim. Jaunas lietas tiek saņemtas regulāri, un prognozēju, ka arī turpmāk to būs gana daudz. 28. aprīlī saņemta viena no apjomīgākajām lietām, kurā apsūdzētas deviņas personas, tostarp  sabiedrībā zināmas personas Andris Šķēle un Ainārs Šlesers.  Apsūdzētajiem tiek inkriminēts noziedzīgais nodarījums, kas paredzēts Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā, proti, krāpšana lielā apmērā organizētā grupā.  Savukārt A. Šķēle apsūdzēts arī par Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Lai cik apjomīga un sarežģīta būtu ikviena skatāmā lieta, mēs esam pārliecināti par savām spējām un apņēmības pilni tās rūpīgi un atbildīgi izskatīt.”